У медичних установах Харківської області кожен четвертий лікар-фтизіатр уже досяг пенсійного віку. Як розповів 26 березня в прес-центрі інформагентства "STATUS QUO" заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, молоді фахівці не хочуть йти на роботу, яка кваліфікується як шкідлива, тому фахівців з лікування туберкульозу в лікувальних закладах області ледь вистачає.
За його словами, на сьогодні в області працює 161 лікар-фтизіатр. "Протягом п'яти останніх років я особисто ходжу на всі розподіли до медичного університету. За всі ці роки я жодного разу не чув, щоб хтось із молодих фахівців сказав: "Хочу працювати фтизіатром!" Немає таких. Доти, доки не почнуть діяти матеріально-соціальні стимули для молодих фахівців, буде дуже важко агітувати людей йти працювати фтизіатром. Повинна бути якась зацікавленість. Припустимо, зробити заробітну плату у два рази більшою, забезпечувати житлом", - підкреслив віце-губернатор.
І.Шурма зазначив, що якщо умови праці лікаря-фтизіатра кваліфікуються як шкідливі, то медичні фахівці середнього рівня (санітари і медсестри), як вважається за законодавством, працюють у звичайних умовах і права на підвищену пенсію не мають, хоча вони так само контактують з хворими на туберкульоз, як і лікарі.
За словами віце-губернатора, в Харківській області працює 8 диспансерів, 5 станціонаров і 3 лікарні, в яких лікують хворих на туберкульоз, - у цілому 1060 ліжок.
Довідка "SQ". За словами І.Шурми, у 2011 р. в області виявлено 1 тис. 444 хворих на туберкульоз, усього на сьогодні налічується 28 тис. хворих на туберкульоз, з них 3 тис. 900 осіб - з активною формою цього захворювання. Минулого року від туберкульозу в Харківській області померли 332 особи.