Зустріч, присвячена 85-річчю з дня початку роботи письменника Михайла Шолохова над романом "Тихий Дон", пройшла 23 грудня в Харківському національному університеті ім.В.Каразіна (ХНУ). У рамках зустрічі відбулася презентація нового видання роману, яке було надруковане минулого тижня на харківській книжковій фабриці "Глобус". Видання вийшло в серії книг "Бібліотека В.С.Черномирдіна", в ньому використаний авторський текст двох перших книг роману без редакторських правок.
У зустрічі, зокрема, взяли участь генеральний консул Росії в Харкові Всеволод Філіпп, голова Спілки письменників Росії Валерій Ганічев, голова Міжнародного Шолоховського комітету Андрій Черномирдін, голова Харківської облради Сергій Чернов, заступник голови облдержадміністрації Євген Савін, ректор ХНУ Віль Бакіров, директор видавництва "Московський письменник" Олександр Стручков.
А.Черномирдін розповів журналістам, що перший тираж видання книги в кількості 500 екземплярів буде переданий до бібліотек Харкова, області та до бібліотек ВНЗ. У вільний продаж книга поки не надійде. За словами А.Черномирдіна, до нового видання увійшли "вилучені радянською цензурою персонажі, події, мова, прислівники, обороти, смислові навантаження, які використовував сам М.Шолохов, - усього більше тисячі змін". Книгу планується додрукувати, і її загальний тираж складе 5 тис. примірників.
За словами С.Чернова, ініціатором зустрічі виступив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, проте він не зміг бути на ній присутній, бо поїхав у відрядження до Києва.
Довідка "SQ". 18 березня на фабриці "Глобус" відбулося урочисте підписання книги до друку.
Роман "Тихий Дон" приніс М.Шолохову російську і світову популярність. 1-3-й томи написані в 1926 -1928 рр., 4-й том - у 1940 р. Книга оповідає про життя донського козацтва під час Першої світової війни, революційних подій 1917 р. і Громадянської війни в Росії. Під час Другої світової війни "Тихий Дон" був переведений на європейські мови і придбав популярність на Заході, а після війни був переведений і на східні мови. У 1965 р. за цей роман М.Шолохова була присуджена Нобелівська премія з літератури з формулюванням "За художню силу і цілісність епосу про донське козацтво в переломний для Росії час". У XX в. роман тричі екранізувався.