У 13-ти групах 13-ти дитячих садів Харкова введений карантин через вітряну віспу. Про це 22 липня повідомила журналістам головний санітарний лікар Харкова Ірина Зубкова.

За її словами, карантин вводиться на 21 день. Під час карантину сади продовжують свою роботу, проте, починаючи з 11-го дня карантину (час закінчення інкубаційного періоду), від відвідування дитячого саду відсторонюються діти, які ще не хворіли на вітрянку, але контактували з хворими. "Батьки повинні з розумінням ставитися до цієї профілактичної міри, бо якщо дитина заразилася від хворого, то відсторонивши її на 11-й день з колективу, ми попереджаємо подальше поширення інфекції", - підкреслила головний санлікар міста.

І.Зубкова зазначила, що у Дзержинському та Орджонікідзевському районах у деяких дитсадках інфекція вітрянки зберігається протягом майже 5 місяців.

За її словами, кількість випадків захворювань на вітрянку в Харкові цього року зросла на 68% порівняно з 2010 р. Санлікар зазначила, що наразі вітряна віспа становить більше 47% усіх випадків інфекційних захворювань у Харкові (без урахування грипу та ГРЗ). Інші випадки інфекційних хвороб припадають на гострі кишкові інфекції та туберкульоз. При цьому на вітрянку хворіють і дорослі - з початку року захворіла 581 особа старша 18 років (близько 11% усіх хворих) і двоє людей старші 60 років.

Довідка "SQ". Як повідомили "SQ" 24 травня в епідеміологічному відділі Харківської міської санепідемстанції, цього року захворюваність на вітряну віспу серед харківських дітей зросла порівняно з минулим роком майже на 60%. За даними СЕС, за чотири місяці 2011 р. у зв'язку із захворюваннями на вітряну віспу у 69-ти класах шкіл і груп дитсадків були введені карантинні заходи, а не карантин. Карантинні заходи вводяться, якщо в класі або групі є один хворий. При карантинних заходах навчання в школах і садках не переривається, але дітей щодня оглядають лікарі. Дітей, яких не було в навчальному закладі або садку в момент виявлення захворювання, до занять не допускають.

Вітряна віспа або вітрянка - гостре вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, найчастіше зустрічається у дітей.