Святкування Масляни пройде 25-26 лютого в Харкові. Про це 21 лютого повідомила журналістам директор Департаменту культури міськради Світлана Бабицька.

За її словами, на пл.Свободи буде побудоване Масляне місто - своєрідний балаган, де буде вперше встановлена ​​кругла сцена, що символізує Ярило-сонце, навколо якої розмістяться святкові містечка всіх дев'яти районів міста, а також чотири восьмиметрові обереги, що символізують природні стихії. Також у центрі площі встановлять шестиметрове солом'яне опудало Масляни, яке спалять близько 17.45 26 лютого. С.Бабицька підкреслила, що всі ці конструкції створюють харківські художники і скульптори. Кожен район міста готує роботу свого містечка, в них буде по кілька точок продажу млинців.

Святкові заходи почнуться з 12.00 25 лютого годинними концертами кожного району міста. 26 лютого з 12.00 святкування Масляної на площі продовжиться виступом, зокрема, Великого слобожанського хору, фольклорних колективів і джазових музикантів.

Окрім того, о 16.30 від Харківського національного академічного театру опери та балету ім.Лисенка в бік пл.Свободи розпочнеться святкова хода, в якій візьмуть участь делегації районів та творчі колективи. Всього планується участь у ході 1,5 тис. осіб. С.Бабицька зазначила, що в карнавальній ході одна з керівників районів буде їхати на коні. Святкування продовжиться феєрверком, який розпочнеться о 18.00 на пл.Свободи. Також відвідувачі свята візьмуть участь у лотереї, в якій будуть розіграні цінні призи. С.Бабицька повідомила, що установка і монтаж конструкцій на пл.Свободи розпочнеться вже сьогодні.

Директор департаменту наголосила, що також святкові заходи, присвячені Масляні, пройдуть у всіх районах Харкова.

Довідка "SQ". Масляна - давнє християнське свято, що прийшло з язичницької культури, ритуал проводів зими і зустрічі весни. C приходом християнства Масляна почала святкуватися в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Назва свята виникла через те, що впродовж тижня напередодні Великого поста за православним звичаєм з їжі виключається м'ясо, вживати ж можна молочні і борошняні продукти, тому й пекли масляні млинці. Млинці (язичницький символ сонця) є головним атрибутом свята. Цього року Масляна пройде з 20 до 26 лютого.