На вул. Культури в Харкові планують створити історико-культурний комплекс. Як повідомив офіційний сайт Харківської міськради, про це йшлося на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Планується, що до цього комплексу увійдуть будинок "Слово" (вул. Культури, 9), Будинок художників (вул. Культури, 20), Будинок працівників театру і кіно (вул. Культури, 12), Будинок червоної професури (вул. Культури, 10, 16, 18). Для реалізації цього проекту необхідно, щоб управління культури Харківської облдержадміністрації включило Будинок художників до Державного реєстру нерухомих пам'яток історії та культури. Відповідне клопотання направлять до управління. Також планується підготувати архітектурні проектні пропозиції зі створення комплексу. Крім того, учням Харківської гімназії № 116 та студентам історичного факультету Харківського національного університету ім. В.Каразіна запропонують провести історико-краєзнавче дослідження про видатних діячів науки і культури, що жили в цих будинках. На основі цих досліджень планується створити нарис-путівник по історико-культурному комплексу "Вулиця Культури".

Довідка "SQ". Вул. Культури розташована в Дзержинському районі Харкова. Починається від перехрестя з вул. Сумською і закінчується перетином з вул. Ромена Роллана. Довжина - близько 1,5 км.

Виникла вулиця на початку ХХ століття. У той час суцільна забудова вулиці Сумської тяглася до кінця території, займаної лазаретними бараками, а далі до міського парку йшло поле. У зв'язку з тим, що на вулицю виходили бараки лазарету, її назвали Барачною. Значне будівництво на Барачній вулиці розгорнулося у другій половині 20-х-30-х рр. Вона була забудована багатоповерховими житловими будинками. Після Великої Вітчизняної війни вул.Барачна була перейменована на пров. Покровського. Пізніше, коли тут побудували житловий будинок для працівників мистецтва, будівлю Спілки художників і середню школу, провулок перейменували на вулицю Культури.