У Харківській області налічується 1100 зсувонебезпечних ділянок. Про це сьогодні, 16 лютого, на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розповів начальник Головного управління житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Роман Грива.

За його словами, такі ділянки є в Балаклійському, Барвінківському, Валківському, Вовчанському, Дергачівському, Дворічанському, Зачепилівському, Зміївському, Ізюмському, Красноградському, Краснокутському, Куп'янському, Нововодолазькому, Первомайському та Чугуївському районах, а також у Куп'янську та Чугуєві. Найбільш небезпечна ситуація склалася в Куп'янську і сел. Кочеток Чугуївського району. За словами Р.Гриви, у Куп'янську налічується 13 зсувонебезпечних ділянок, найнебезпечніша - недалеко від центру міста, на вул. Леніна.

Як заявив у ході засідання комісії заступник голови Чугуївської райдержадміністрації Микола Поляков, у Кочетку є дві небезпечних ділянки. На одній з них знаходяться два приватних будинки і церква Володимирської ікони Божої Матері - споруда середини XIX ст., яка є пам'ятником архітектури. Ці будинки стоять критично близько до обриву. "Останні будівельно-укріплювальні роботи на цій ділянці проводилися у 2009 р., на них було витрачено близько 2,5 млн. грн.", - підкреслив М.Поляков. У межах іншої зсувонебезпечного ділянки Кочетка розташовані 10 приватних будинків.

Як розповів журналістам після засідання комісії перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб, цього року буде розроблена проектно-кошторисна документація зі зміцнення найбільш зсувонебезпечних ділянок регіону. На ці цілі планується витратити 1,5 - 2 млн.грн. "Вартість проектно-кошторисної документації становить близько 100 - 150 тис. грн. на одну ділянку. Ми на ці цілі гроші знайдемо. І роботи зі зміцнення треба почати негайно, тому що проектно-кошторисна документація буде дійсною тільки протягом одного року. Після закінчення цього терміну все доведеться робити заново", - підкреслив В.Дулуб.

Він також зазначив, що інженерно-будівельні роботи на кожній зі зсувонебезпечних ділянок області обійдуться у суму від 3 до 15 млн. грн. "Такі гроші в районних чи обласному бюджеті ми, безумовно, знайти не зможемо. У першу чергу ми будемо звертатися до Державного екологічного фонду, щоб нам надали відповідну допомогу у вирішенні цієї проблеми", - заявив В.Дулуб.