Мітинг-реквієм, присвячений 70-річчю трагедії Дробицького яру, відбувся сьогодні, 14 грудня, у Харкові. Представники обласних і міських органів влади, народні депутати поклали квіти до пам'ятника у вигляді Менори, встановленому в Дробицькому яру, і пройшли шлях, яким йшли 1941 р. жертви голокосту. Про це повідомив
Під час траурної церемонії курсанти тримали в руках портрети харків'ян, розстріляних у Дробицькому яру. Як підкреслив надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Реувен Дін Ель, Дробицький яр - це частина найбільшої трагедії єврейського народу. "Сьогодні ми вдивлялися в обличчя окремих людей на фотографіях, жінок, дітей: кожен із них - це цілий світ, і цей світ знищений, і ніколи його більше не буде. На жаль, з тим, що трапилося в минулому, ми нічого не зможемо зробити. І тому зараз ми зобов'язані шанувати пам'ять про них і пам'ятати, що ми існуємо завдяки цим людям. Кожен з нас повинен думати про цю страшну трагедію щодня, щоб такого більше не трапилося. Я знаю: гарантом майбутнього єврейського народу, на жаль, була та жертва, та втрата, яка трапилася з ним у роки війни", - повідомив посол.
На завершення церемонії головний рабин Харкова і Харківської області Мойше Москович виголосив поминальний кадіш (юдейську молитву).
На мітингу-реквіємі, зокрема, були присутні заступник харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, заступник голови Харківської облагосадміністраціі Євген Савін, президент Харківської обласної об'єднаної єврейської громади, народний депутат України Олександр Фельдман, генеральний консул республіки Польща в Харкові Ян Гранат, представники церковних конфесій, громадських організацій, ветерани війни.
Довідка "SQ". Дробицький яр - яр у східній частині Харкова, починається в місці перетину Московського проспекту з окружною автодорогою. Дробицький яр отримав популярність як місце масових розстрілів цивільного населення, що проводилися нацистськими окупаційними військами в 1941-1942 рр. Розстріляні були переважно єврейської та циганської національностей. За даними Державного архіву Харківської області, в Дробицькому яру було розстріляно приблизно 16-20 тис. осіб.