Суддя Київського районного суду Харкова Костянтин Садовський 20 квітня в ході попереднього засідання у справі Юлії Тимошенко про зловживання, пов'язані з компанією "Єдині енергетичні системи України", оприлюднив постанову, в якій відмовив захисту у всіх клопотаннях.

Зокрема, захист подавав клопотання про зміну підсудності справи: пропонувалося перенести розгляд справи до Подільського суду Києва. Також захист подавав клопотання про закриття кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину. Якщо це клопотання не буде задоволене, захист просив зупинити провадження у справі у зв'язку зі станом здоров'я Ю.Тимошенко до повного її одужання. Крім того, захист просив дозволити проведення в залі суду відео- та фотозйомки.

Суд вирішив відхилити клопотання про проведення фото- та відеозйомки, щоб свідки не змогли ознайомитися з показаннями один одного. У той же час у суді можна вести аудіозапис.

Також суд відхилив клопотання прокурора про надання довідки про стан здоров'я Ю.Тимошенко. Крім того, суд не знайшов підстав для закриття справи.

У той же час суд доручив перевірити, наскільки правомірними були дії Державної пенітенціарної служби України, яка опублікувала письмову відмову Ю.Тимошенко бути присутньою на суді за станом здоров'я.

Наступне засідання Київського районного суду Харкова у справі Ю.Тимошенко відбудеться в суботу, 28 квітня (початок - о 10.00), у будівлі Апеляційного суду Харківської області. Як зазначив К.Садовський, Ю.Тимошенко, яка зараз відбуває термін у Качанівській виправній колонії, повинна бути присутньою на цьому засіданні.

Довідка "SQ". Суд у другій справі стосовно Ю.Тимошенко розпочався 19 квітня. Захисники обвинуваченої - Сергій Власенко, Андрій Кожем'якін, Олександр Плахотнюк, Євгенія Тимошенко. Біля будівлі суду зібралися тисячі прихильників і противників екс-прем'єра.

Ю.Тимошенко звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн. грн., розкраданні і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн. грн. податку на додану вартість, службовому підробленні та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній. Усі епізоди, що розглядаються в рамках справи, відносяться до 1997-1998 рр., коли Ю.Тимошенко вже не очолювала корпорацію ЄЕСУ. Збиток, нанесений осудними їй діями у цій справі, оцінюється в 19,5 млн.грн.