Досвідчений садівник довів, що інжир плодоносить навіть в кліматичних умовах підвищеного ризику. Як передають агроновини, в саду Богдана Видюка - три розлогі кущі південної рослини, які зимували під сніговою ковдрою разом з плодами. Восени листочки інжиру пожовкли і опали. Зате недозрілі суцвіття, які в народі називають плодами, залишилися на гілочках.

«А як тільки пригріє весняне сонечко, - пояснює пан Видюк, - і температура повітря не опускатиметься нижче плюс шести градусів тепла, відкрию екзоти і вони зазеленіють. Їх суцвіття, які перезимували під снігом, дозріватімуть аж до кінця літа. У мене три різновиди інжиру - з жовтими, рожевими і фіолетовими плодами. Повірте, ця невибаглива рослина, хіба що боїться морозів».

Тому, щоб рослина не підмерзла, господар пізньої осені нахиляє кущі до землі, пришпилює гілки металевими скобами і накриває чорним агроволокном. «Після цього, - говорить співрозмовник, - з усіх боків прикопую землею, щоб випадково не зірвало вітром, а зверху накидаю гілки з хвоєю. Власне, можна використовувати і солому або будь-яке зілля. Головне, щоб товщина ковдри була 40-50 сантиметрів, не менше. Таке укриття досить надійне. Тим більше, якщо зима сніжна».

Першого саджанця Богдан Видюк привіз до свого саду десять років тому. Інжир швидко прижився і того ж сезону порадував господаря смачними плодами. Звичайно, за рівнем цукристості вони трохи поступалися південним, а смаком і цілющими властивостями - ні.

«Тепер з дорослого куща, - ділиться садівник, - збираю майже п'ять кілограмів урожаю. Знайомі, коли вперше бачать в моєму саду таку екзотичну красу, дивуються: гарні листи, рослина не цвіте, зате щедро плодоносить ... Цікаво, що рослина майже не хворіє. Тому ніколи не оббризкую її. Та й до грунтів невибаглива».

«А чи багато клопоту з інжиром навесні?» - цікавлюся. «Ні, - каже пан Видюк. - Для профілактики огляну крону, повірізаю сухі гілки, а також те, що підмерзло. От і все. Одного разу восени я не встиг заховати кущі під 'ковдру'. Тому зимували під відкритим небом. І що б ви думали, інжир загинув? Ні. Мороз пошкодив лише окремі гілки, а корінню хоч би що. Тому протягом сезону крона знову наросла і заклала плоди».