Комерційні банки України з 30 травня можуть здійснювати валютні операції на умовах "своп". Відповідний розділ постанови Національного банку України (НБУ) № 111 набув чинності. Згідно з постановою, банки мають право проводити операції на умовах "своп" з купівлі-продажу широко використовуваних конвертованих валют (1-а група класифікатора валют, до якої, зокрема, входять долар, євро, фунт, швейцарський франк і японська ієна), а також по обміну цих валют. Крім того, банки отримали право здійснювати операції з обміну валют у межах першої групи на міжнародному валютному ринку. Зазначені операції виконуються в термін, що не перевищує одного року (365 днів). (Http://finance.liga.net)

Довідка "SQ". Під валютними свопами маються на увазі операції, що передбачають купівлю (продаж, обмін) інвалюти з зворотного її продажем (купівлею, обміном) у майбутньому на фіксованих умовах (за курсом, обсягом, датою валютування). Своп використовується для збільшення суми активів і зобов'язань - для фінансування під заставу цінних паперів або, навпаки, для позики паперів для виконання зобов'язань з їх поставки; зниження або зміни характеру ризиків, хеджування; отримання прибутку, в тому числі для отримання доступу на ринки іншої юрисдикції . На думку експертів, зміни можуть призвести до підвищення ліквідності грошового ринку, що повинно привести до більшої збалансованості ринку без втручання регулятора. У той же час експерти відзначають, що зворотною стороною лібералізації є велика волатильність курсу гривні, так як у банкірів з'являється більше оперативних можливостей для спекуляцій.

Кредити, надані нефінансовим корпораціям банками, на кінець квітня 2011 р. становили 531 млрд. грн. Темп приросту кредитів у сільське господарство склав 23,3% у річному обчисленні, темпи приросту кредитів у промисловість і будівництво склали відповідно 23% і 4,2% відповідно. Темпи приросту кредитів з терміном погашення до 1 року склали 14,3%, з терміном погашення від 1 року до 5 років і з терміном погашення понад 5 років - відповідно 13,6% і 27,8%. (Http://www.bank.gov.ua)

ВАТ "Державний ощадний банк України" на 30 травня направило більше 2,3 млрд. грн. на виплати вкладникам АТ "Родовід банк". Свої кошти в повному обсязі отримали більше 44 тисяч осіб. Як заявив заступник голови Національного банку України Ігор Соркін, виплати здійснюються у плановому порядку, без затримки. За його словами, 760 млн.грн., або 33% виплаченої суми, вкладники залишили на депозитах в "Ощадбанку". (Http://www.bank.gov.ua)

Довідка "SQ". Кабінет міністрів вибрав державний "Ощадбанк" для переведення в нього вкладів "Родовід банку". Для цього Кабміном прийнято рішення про докапіталізацію "Родовід банку" на 3,95 млрд. грн. і "Ощадбанку" на 604 млн. грн., щоб виплатити вкладникам "Родоводу" їхні кошти. Реєстрація вкладників "Родовід банку" в "Ощадбанку" почалася 20 квітня, перші виплати - 22 квітня.

Банк "Хрещатик" своєчасно і в повному обсязі виплатив відсотки з власних облігацій серії "H" за чотирнадцятий купонний період (26.02.11 - 27.05.11) із розрахунку 16% річних, що становить 39,89 грн. на одну облігацію. Банк "Хрещатик" здійснив перерахування коштів 30 травня згідно з Проспектом п'ятої емісії облігацій ПАТ КБ "Хрещатик". Облігації банку "Хрещатик" серії "Н" випущені в 2007 р. на загальну суму 200 млн грн. терміноом на 5,5 років. Ці боргові цінні папери включені в котирувальний список біржі ПФТС 2-го рівня лістингу. (Http://aub.org.ua)

Довідка "SQ". ПАТ "КБ "Хрещатик" засноване 1993 р. Мережа банку включає 174 установ у Києві та інших регіонах України. Найбільшими акціонерами банку на 1 липня 2010 р. були ТОВ "КФ Укрфінком" (37,6724%), Головне фінансове управління Київської міськдержадміністрації (23,7037%), ТОВ "Маркет Інвест Груп" (20,2563%). За розміром загальних активів на 1 квітня 2011 р. банк займав 28-е місце серед 176 українських банків.