Законопроект про 15%-ий податок на продаж валюти найближчим часом буде внесений до Верховної Ради України, при цьому принципових змін не буде. Про це заявив голова комітету НБУ з протидії недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков. Він повідомив, що "у підготовці проекту закону бере участь НБУ і не тільки. Це плід спільної праці. В даному відрізку часу збіглося те, що у всіх відомств наболіло. Люди зібралися і зрозуміли, що треба щось змінювати. Законопроект буде обов'язково ухвалений на розгляд до парламенту. І я сподіваюся, що він буде прийнятий". За його словами, принципових змін у проекті закону не буде. "Будуть суто технічні зміни. Основний стрижень залишиться", - сказав представник НБУ. (http://www.rbc.ua)

Довідка "SQ". Минулого тижня Верховна Рада відклала розгляд законопроекту про введення 15% податку на продаж валюти на невизначений термін. Як зазначили фахівці головного науково-експертного управління Верховної Ради, документ необхідно доопрацювати, дати розрахунки стягування саме такої ставки податку. Проти прийняття цього закону виступили міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко і віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, які заявили, що введення 15%-го податку на продаж іноземної валюти призведе з тінізації ринку в країні. НБУ було запропоновано передбачити інші методи боротьби з ажіотажним попитом на іноземну валюту.

Усі невеликі українські фінустанови повинні утворити одну структуру, що є світовою практикою. Таку думку висловив експерт з фінансових питань Богдан Дубас, коментуючи ситуацію навколо банку "Таврика". "Слід зробити один великий банк, тоді він виживе і буде успішним. Такі фінустанови зазвичай проходять кризу. А банки з малими статутними капіталами повинні бути регіональними, обслуговувати певні компанії. Але вони не повинні виконувати загальнодержавні функції. В Японії - одній з провідних держав - тільки 23 банки. А у нас їх 180", - розповів Дубас. За його словами, українська банківська система - це одиниці успішних банків. (http://gazeta.ua)

Нагадаємо, 26 листопада банк "Таврика" повідомив, що на нього накладено низку обмежень на здійснення банківських операцій, передусім на залучення депозитів населення і на проведення операцій з цінними паперами. У фінустанові вкладникам перестали повертати гроші після завершення терміну розміщення депозитів. Проблематичним виявилося також зняти зарплату з банківських карток: її видають не через банкомат, а у відділеннях, при цьому не більше 500 грн. на день.

Як повідомив портал "Житомирінфо", вчора, 28 листопада, біля відділення банку "Таврика" по вул. Івана Кочерги в Житомирі зібралося більше десяти осіб, які хотіли забрати свої вклади. У фінустанові людям запропонували написати заяви на ім'я начальника відділення з проханням достроково закрити вклад. Тих же, у кого термін депозитного договору вже закінчився, теж просять написати заяву з проханням видати гроші згідно з умовами договору, однак, коли люди зможуть забрати свої вклади, не повідомляють. Також не уточнюють, чи отримають вкладники відсотки за той час, поки гроші знаходяться в банку, якщо термін депозитного договору вже закінчився. "Ми самі ще не володіємо точною інформацією щодо ситуації в банку. НБУ обмежив проведення операцій з депозитними внесками на час проведення перевірки. Сьогодні видавати вклади ми можемо в тому розмірі, в якому дозволяє нам каса", - повідомив вкладникам начальник відділення банку "Таврика" в Житомирі Ігор Палій. (http://zhitomir.info)

Довідка "SQ". ПАТ "Банк "Таврика" (Київ) зареєстроване 1991р. На 1 січня 2012 р. крім головного банку і 7 київських відділень функціонує Харківське регіональне управління та ще 33 відділення у всіх обласних центрах України. На 1 листопада 2012 р. статутний капітал банку складає 350 млн.грн., активи - 5 777,47 млн. грн., прибуток - 706,23 тис. грн.

Олександр Бондаренко затверджений на посаду голови правління "Юнекс Банку" згідно з рішенням НБУ від 26 листопада 2012 року. Раніше Бондаренко тимчасово виконував обов'язки голови правління фінустанови, змінивши на цій посаді Андрія Яцуру, який очолив банк "Форум". У "Юнекс Банку" Бондаренко працює з 2010 р., увесь цей час він обіймав посаду заступника голови правління. (http://www.banki.ua)

Комісія НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків узгодила кандидатуру Сергія Черненка на посаду голови правління "Першого українського міжнародного банку" (рішення № 907 від 23 листопада 2012 р.). Згідно з повідомленням фінустанови, рішення про призначення нового голови правління банку було прийняте спостережною радою ПУМБу 9 жовтня 2012 р. "Сергій Черненко є частиною команди ПУМБу з 1997 року і до цього призначення обіймав посаду першого заступника голови правління та фінансового директора фінустанови", - зазначили в прес-службі. (http://www.banki.ua)

"Ерсте Банк" пропонує клієнтам відкриття та управління депозитами в системі інтернет-банкінгу. Як повідомила "SQ" прес-служба банку, тепер користувачі "ErsteWeb" мають можливість відкрити в режимі онлайн три депозитних вклади. Для того щоб скористатися послугою, клієнт повинен бути користувачем інтернет-банкінгу "Ерсте Банку", мати відкритий рахунок "Для виплат" з необхідною сумою на рахунку і доступ до інтернету. За допомогою "ErsteWeb" клієнти "Ерсте Банку" можуть здійснювати і ряд інших операцій з депозитами: переглядати відомості за депозитами, скасовувати пролонгації за вкладом, поповнювати або достроково закривати депозит, а також списувати частину коштів за вкладами до запитання.