Українські банки провели комплекс заходів у зв'язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу, заявив 29 травня журналістам голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Борис Тимонькін. За його словами, в Києві, Харкові, Львові та Донецьку, де пройдуть матчі Євро-2012, банківські відділення будуть працювати на кілька годин довше. Крім того, банки відновили частину діючих банкоматів, а також вжили заходів для забезпечення більш частої інкасації банкоматів на період проведення Євро-2012. Також представники НАБУ провели зустріч з міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, під час якої обговорювалися питання взаємодії банків та правоохоронних органів під час Євро-2012. За підсумками зустрічі було прийняте рішення створити робочі групи для координації спільних дій у таких напрямках, як функціонування в фан-зонах банкоматів, банківських відділень, організація інкасації та охорони банків, а також боротьба з кіберзлочинністю. За словами керівника Форуму безпеки розрахунків і операцій з платіжними картами Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем (ЕМА) Олесі Данильченко, ЕМА почала підготовку до проведення чемпіонату Європи з футболу ще рік тому, підписавши з департаментом боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми МВС України порядок взаємодії, яким визначено спільні дії та контактні особи в сфері протидії шахрайським операціям з використанням платіжних карт на території України. Крім того, додала вона, для боротьби та попередження випадків шахрайства з платіжними картами банки використовують міжбанківську систему обміну інформацією про шахрайство з платіжними картами в режимі реального часу Exchange-online. (http://www.interfax.com.ua)

Довідка "SQ". Фінальна частина чемпіонату Європи з футболу 2012 р. пройде в Польщі та Україні з 8 червня до 1 липня. В Україні матчі пройдуть у Донецьку, Києві, Львові та Харкові.

Нацбанк посилив контроль за діяльністю "дочок" грецьких банків в Україні, незважаючи на те, що фінансовий стан таких кредитно-фінансових установ поки не викликає стурбованості, повідомляє прес-служба НБУ. "Беручи до уваги нестабільну ситуацію в єврозоні та існуючі ризики, пов'язані з країною походження власників зазначених банківських установ, Нацбанк посилив контроль за діяльністю цих банків. Так, на сьогодні НБУ здійснює моніторинг зазначених банків щодня", - повідомили в Нацбанку. За даними НБУ, проводиться аналіз змін залишків за групами статей активів і пасивів, у тому числі залишків коштів нерезидентів. Окрім цього, НБУ запровадив періодичні зустрічі з керівництвом та представниками акціонерів-материнських компаній "дочок" грецьких банків в Україні: обговорюються питання подальших намірів щодо діяльності банків, зміни, які відбуваються, перспективи їх діяльності, дотримання вимог банківського законодавства. (http://delo.ua)

Довідка "SQ". В Україні діють три фінустанови з грецькими "корінням": до початку квітня "Piraeus Bank SA" володів 99,9873% статутного капіталу "Піреус Банк МКБ", а "Alpha Bank AE" - 100% "Астра Банку", які на 1 квітня 2012 р. займали за розміром активів 42-е і 79-е місце відповідно серед 174 діючих у країні банків. 99,9649% "Універсал Банку" (25-й за активами) належить "EFG New Europe Holding BV", що має грецьке коріння. За даними НБУ, на 1 травня загальна сума інвестицій установ, зареєстрованих у Греції, в статутні капітали банків України становила 3,83 млрд.грн., або 2,2% загального статутного капіталу банківської системи країни.

"Дельта Банк" купив права вимог за поточним роздрібного портфелю "Сведбанку". Угода з продажу відбулася 25 травня. Як повідомили в прес-службі "Сведбанку", це стало одним із кроків у рамках реалізації нової стратегії, яка була прийнята "Сведбанком" у вересні 2011 р. з метою виходу з роздрібного сегмента ринку і фокусування виключно на корпоративних клієнтах. Згідно з повідомленням, ключову роль в ухваленні рішення на користь "Дельта Банку" зіграв його досвід на ринку роздробу і те, що він володіє розгалуженою мережею відділень. Починаючи з 25 травня, клієнти "Сведбанку", що мають кредити в портфелі, який був проданий, стають клієнтами "Дельта Банку". Протягом найближчих двох тижнів усі клієнти, чиї інтереси були зачеплені в ході операції, отримають письмові повідомлення за підписом двох банків. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". АТ "Дельта Банк" (Київ) зареєстрований 15 лютого 2006 р. Входить до групи великих банків України; мережа банку налічує близько 100 відділень у всіх регіонах країни.

ПАТ "Сведбанк" (Київ) є правонаступником АКБ "ТАС-Комерцбанк" (материнський банк банківського холдингу ФГ "ТАС"). Працює на фінансовому ринку України 15 років і входить до групи великих українських банків. У 2007 р. 100%-й пакет акцій АКБ "ТАС-Комерцбанк" і його дочірнього банку АКБ "ТАС-Інвестбанк" викупив "Swedbank" (Швеція). У вересні 2011 р. "Сведбанк" заявив про відхід з роздрібного сегмента банківського ринку. Фінустанова повністю переключається на роботу з корпоративними клієнтами.