Національний банк увів додаткові вимоги до банків, які мають намір залучити кредити центрального банку на термін понад 90 днів. Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку від 25 вересня (№ 393), яка набирає чинності з дня його підписання. Згідно з постановою, рішення про підтримку ліквідності кредитно-фінансових установ шляхом проведення тендеру на термін понад 90 днів може бути прийняте, якщо банк, окрім раніше встановлених вимог, забезпечує дотримання порядку формування обов'язкових резервів протягом останніх шести звітних періодів, що передують даті подачі заявки на участь у тендері. Крім того, серед додаткових вимог - дотримання встановлених економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції протягом останніх шести місяців. Постановою також передбачається, що банки, які претендують на таку підтримку ліквідності, забезпечують в повному обсязі формування резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями. (http://delo.ua)

Національний банк України і Міністерство фінансів пропонують громадянам кілька надійних і дохідних інвестиційних інструментів, що дозволить знизити надмірний інтерес населення країни до зберігання заощаджень у готівковій інвалюті. Про це повідомив у Вашингтоні (США) голова Нацбанку Сергій Арбузов, де він перебував з робочим візитом на чолі української делегації. Зокрема, йдеться про випуск інвестиційних монет із дорогоцінних металів, а також про заплановане запровадження в обіг номінованих в іноземній валюті цінних паперів (казначейські зобов'язання) для продажу населенню, повернення за якими гарантоване державою. "Цей інструмент, по-перше, абсолютно надійний, оскільки держава гарантує своєчасну виплату відсотків і погашення казначейських зобов'язань. По-друге, він високоприбутковий: відсотки виплачуються в доларах за ставкою 9,2% річних. Це набагато привабливіше, ніж банально купувати готівкову валюту", - заявив голова НБУ. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". Банкнотно-монетний двір Нацбанку розпочав друк державних казначейських зобов'язань, загальний обсяг емісії яких складе 200 млн. дол З 10 жовтня цього року "Ощадбанк" розпочне реалізацію державних казначейських зобов'язань номіналом 500 дол прибутковістю 9,2% з дворічним терміном погашення. Купити державні казначейські зобов'язання на загальну суму до 150 тис. грн. зможе будь-який громадянин без пред'явлення документів

"ПроКредит Банк" 26 вересня відкрив нове відділення в центрі Києва. Згідно з повідомленням прес-служби банку, відділення працюватиме за адресою: бульв. Тараса Шевченка, 2. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "ПроКредит Банк" (раніше - "Мікрофінансовий Банк") заснований 2001 р. За даними Нацбанку України, на 1 квітня 2012 р. його основними акціонерами були Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР, Великобританія) - 15,2169%, "ProCredit Holding" (Німеччина) - 45,6547% і "KfW Entwicklungsbank" (Німеччина) - 39,1284%. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня за розміром загальних активів (2,453 млрд. грн.) "ПроКредит Банк" займав 67-е місце серед 174 діючих у країні банків.

Учора у Фастові (Київська обл.) пограбували банкомат "Укрсиббанку". До чергової частини міліції Фастова прибиральниця перукарні, в якій встановлено банкомат, повідомила, що хтось пошкодив замки на вхідних дверях і банкоматі, який знаходився в приміщенні салону. Як виявилося пізніше, з банкомату вкрали 393 тис. грн. На місце виїхала слідчо-оперативна група, яка зібрала речові докази. Як наголошується, керівництво відділення "Укрсиббанку", якому належить спустошений банкомат, неодноразово було попереджено працівниками державної служби охорони київської міліції про необхідність поліпшення технічного оснащення - сигналізації, відеоспостереження і т. д. Однак представники фінустанови пораду проігнорували. Подібний випадок у цьому місці трапляється вже не вперше. За даним фактом міліція порушила кримінальну справу за ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Проводяться оперативно-розшукові заходи з метою встановлення осіб, причетних до скоєння злочину. (http://www.unn.com.ua)

Довідка "SQ". АТ "УкрСиббанк" (Харків) засноване 1990 р. На початок жовтня 2011 р. "BNP Paribas SA" (Франція) володів 84,9995% статутного капіталу банку, Європейський банк реконструкції та розвитку - 15%. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2012 р. за розміром загальних активів (32,86 млрд. грн.) банк входить до десятки найбільших банків країни. Регіональна мережа банку складає близько 700 відділень.