Постановою правління Національного банку України від 25.01.2012 № 23 затверджене Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями. Як повідомляє на своєму сайті НБУ, положенням удосконалено методологію оцінки фінансового стану позичальників - юридичних осіб шляхом застосування математичної моделі для розрахунку показника їх платоспроможності, заснованого на фінансовій звітності з урахуванням виду економічної діяльності позичальників. У той же час у положенні збережені діючі підходи до розрахунку резервів на підставі аналізу фінансового стану боржника, своєчасності та повноти погашення ним боргу, наявності та ліквідності забезпечення. Для адаптації банків до запроваджуваних становищем підходам передбачений період до кінця цього року. (Http://www.bank.gov.ua)
"Приватбанк" закупив для всіх своїх відділень сейфи особливої конструкції, яка робить практично неможливою крадіжку грошей злочинцями. Як повідомили в Службі безпеки банку, головною особливістю нових сейфів є те, що їх можна відкрити з затримкою 15 хвилин, що практично виключає доступ до коштів у нештатних ситуаціях. (
Довідка "SQ". ПАТ "КБ "ПриватБанк" (Дніпропетровськ) заснованое 1992 р. Входить до групи найбільших банків України. Мережа філій та відділень банку - 3394. У грудні і січні були зроблені спроби пограбування відділень "Приватбанку", під час одного з них були вбиті п'ятеро людей.
У лютому були повернуті кредитні кошти "ВТБ Банку" відповідно до договорів між Південно-Західною залізницею і банком на загальну суму 600 млн. грн. Ці кошти були використані на фінансування будівництва залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в Києві. Як повідомила "SQ" прес-служба ДАЗТ "Укрзалізниця", на початку лютого адміністрацією залізничного транспорту своєчасно сплачено 44,1 млн.дол. за кредитними угодами з "Barclays bank". У жовтні минулого року "Укрзалізниця" повністю розрахувалася за кредит у розмірі 700 млн. дол., який був наданий "Дойче банком АГ" у 2004 р. і був використаний на будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через Дніпро у Києві.
"Мегабанк" отримав нагороду від німецької фірми "Wincor Nixdorf" "за оригінальне використання банкоматів у частині прийому комунальних платежів". Нагороду представнику "Мегабанку" вручили за підсумками семінару з ефективності використання банкоматів, що проводився в Німеччині фірмою "Wincor Nixdorf". У заході брали участь представники 15 українських банків. (http://www.megabank.net)
Довідка "SQ". У семінарі в Німеччині взяв участь начальник Головного управління автоматизації банківських технологій "Мегабанку" Сергій Трипільський. ПАТ "Мегабанк" (Харків) діє на ринку банківських послуг з 1990 р. За класифікацією НБУ, входить до групи середніх банків (активи - від 3 до 5 млрд.грн.). На 1 січня 2012 р. активи банку склали 4 млрд. 540 млн. грн., прибуток за 2011 р. - 3 млн. 493 тис. грн. "Мегабанк" встановив у різних регіонах України близько 100 банкоматів, через які можна оплачувати комунальні послуги. Через систему ЄРЦ "Мегабанку", яка впроваджена в 9 регіонах України, оплачують комунальні послуги більше 2 млн. українських сімей (12% усіх платників України).