Національний банк України (НБУ) підписав з Народним банком Китаю трирічний договір з валютних свопів у розмірі 15 млрд. юанів (2,36 млрд. дол.). Про це повідомив Народний банк Китаю. Китайський центробанк очікує, що валютний своп послужить "зміцненню двосторонньої фінансової співпраці, розвитку торгівлі та інвестицій і підтримки регіональної фінансової стабільності". Подробиці угоди невідомі, проте тепер сторони зможуть оплачувати взаємні постачання товарів у національних валютах. Раніше Китай домовився про валютний своп з Бразилією: Центральний банк Бразилії отримав 190 млрд. юанів в обмін на 60 млрд. бразильських реалів. Валютна угода з Україною - 21-а за рахунком для Китаю із зарубіжними країнами, укладена за останні три роки. Обмін валютами допомагає країнам БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай) скорочувати використання долара США у взаємній торгівлі та інвестиційних проектах. Юань усе більше перетворюється на світову резервну валюту, зазначають експерти. (http://elvisti.com)

Довідка "SQ". У кінці 2011 р. з'являлася інформація, що НБУ може перевести 7% активів (до 2,5 млрд. дол.) у юані.

Нацбанк збільшує максимальний термін кредитів рефінансування комерційних кредитно-фінансових установ з 90 до 360 днів. Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку № 249 від 19 червня, якою вносяться зміни до положення про регулювання ліквідності банків. Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції, але набирає чинності з дня її офіційного опублікування (НБУ поки не уточнює дати такої публікації). Крім того, Нацбанк вирішив збільшити максимальний термін операцій РЕПО з 60 до 90 днів. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". НБУ здійснює рефінансування банків, зокрема, шляхом проведення кількісного або відсоткового тендера. Кількісний тендер передбачає попереднє встановлення Нацбанком відсоткової ставки, за якою банки можуть одержати кредити рефінансування, а відсотковий - надання банками заявок про відсоткову ставку, за якою вони готові залучити кошти. Операції РЕПО з НБУ передбачають купівлю або продаж державних облігацій із зобов'язанням викупити ці активи в обумовлену дату за певною ціною.

Переклади "UNIStream" у відділеннях "УкрСиббанку" в Україні клієнти тепер можуть отримати і в російських рублях. Як повідомили в прес-службі платіжної системи, до недавнього часу валютою отримання в банку були тільки американські долари і євро. Крім того, тепер перекази "UNIStream" в "УкрСиббанку" йдуть у режимі, коли забрати гроші можна в будь-якому пункті системи, обраному одержувачем. "Останнім часом в Україні стали особливо затребувані банківські депозити в рублях. Ми негайно ввели послугу, яка за необхідності дозволить уникнути конвертації. Це максимально заощадить людям час", - зазначив президент "UNIStream" Сурен Айріян. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". Система грошових переказів "UNISTREAM" заснована 2001 р. Є однією з провідних та найбільш популярних систем грошових переказів у країнах СНД. Працює в 100 країнах світу і оперує більше 300 тис. сервісних пунктів. У 2011 р. її оборот склав 4,7 млрд. дол., а кількість перекладів перевищила 7 млн.