Верховна Рада 23 лютого прийняла закон "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", згідно з яким банківською таємницею є прийняття Національним банком України (НБУ) рішення про віднесення банків до категорії проблемних. Законом функції з обов'язкового гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку буде здійснювати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, підзвітний КМУ і НБУ. (http://news.ligazakon.ua)

Довідка "SQ". Учасниками фонду, які сплачуватимуть збори, в обов'язковому порядку будуть усі банки. До компетенції фонду віднесене також нормативне регулювання системи гарантування вкладів - прийняття обов'язкових для виконання всіма банками (а також юр- і фізособами) актів. Фонд буде здійснювати і контроль виконання банками зобов'язань щодо участі в системі гарантування вкладів, перевіряючи, в тому числі, повноту і достовірність ведення бази даних про вкладників. Виведення банку з ринку і призначення тимчасової адміністрації, відповідно до закону, фонд може почати тільки після прийняття НБУ рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Таке віднесення, в свою чергу, можливе у випадках:

- не приведення банком своєї діяльності у відповідність до законодавства протягом 180 днів після визнання його проблемним (для цього визнання достатньо одного з 5 критеріїв, зазначених у проекті закону, крім того, НБУ має право віднести банк до проблемних і на інших підставах, встановлених нормативними актами самого НБУ);

- зниження розміру регулятивного капіталу або нормативу адекватності регулятивного капіталу до однієї третини від мінімального рівня, встановленого законом або нормативно-правовими актами НБУ;

- невиконання банком протягом 10 днів поспіль більше 10% своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами. Ліквідувати банк зможе тільки НБУ.

Загальна кількість діючих банківських відділень в Україні збільшилася у 2011 році на 5,8% - до 19,8 тис. Про це повідомили в НБУ. Разом із тим, за даними НБУ, кількість зареєстрованих пунктів обміну іноземної валюти, які працюють на підставі агентських угод з банками, скоротилася за 2011 рік більш ніж у 8,1 рази - до 44. (http://www.cbonds.info)

Запорізька міськрада вирішила випустити облігації внутрішньої місцевої позики серії LN на суму 50 млн.грн. для покриття дефіциту бюджету міста на 2012 р. Про це йдеться в рішенні міськради від 23 лютого. Зокрема, серія L буде випущена на суму 10 млн.грн. з терміном погашення до 31 грудня 2014 р., серія M на 20 млн.грн. - до 31 грудня 2015 р., серія N на 20 млн.грн. - до 31 грудня 2016 р. Відсоткова ставка за користування позикою встановлена ​​у розмірі не більше 18% річних, виплата прибутку - щоквартально, кожні півроку, щорічно або на умовах відповідних договорів. (http://www.cbonds.info)

Довідка "SQ". Залучені кошти планується направити до бюджету розвитку міста для фінансування проектів капітального будівництва та розвитку інфраструктури Запоріжжя. Відзначається, що дане рішення набуває чинності за умови отримання узгодження обсягу й умов здійснення позики в Міністерстві фінансів.