Власний капітал банківської системи України за підсумками червня збільшився на 4,9 млрд. грн., або на 3,4% - до 147,8 млрд. грн. Про це свідчить статистика Національного банку. За перше півріччя 2011 р. власний капітал банків зріс на 7,3%, або на 10 млрд. грн. Частка іноземного капіталу в українській банківській системі за минулий місяць скоротилася на 1% - до 38,9%. На 1 липня в Україні налічувалося 56 банків з іноземним капіталом (31,5% загальної кількості діючих фінустанов). З них 21 банк - з 100%-ю часткою іноземного капіталу (11,8%). (
Довідка "SQ". У травні присутність іноземного капіталу в банківській системі Укріани не змінилася, а в квітні цей показник скоротився на 1,6% - з 41,5% до 39,9%.
Нацбанк отримає право вимагати від українських кредитних установ скорочення участі в капіталі дочірнього банку, закриття дочірнього банку або філії, створених в іншій країні. Це буде можливо, якщо регулятор не отримає інформації, необхідної для нагляду на консолідованій основі, або якщо контроль наглядових органів цієї країни за дочірніми структурами українських банків не відповідає основним принципам ефективності банківського нагляду Базельського комітету. Відповідні норми містяться в оприлюдненому закон № 3394-VI "Про внесення змін до деяких законів про нагляд на консолідованій основі", який набуде чинності за півроку - з 20 січня 2012 р.
Також НБУ зможе відмовляти банкам у відкритті закордонних дочірніх банків, філій і представництв. (Http://www.kommersant.ua)
Рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" спільно з Агентством фінансових ініціатив приступило до проведення чергового щорічного дослідження інформаційної прозорості банків України. Раніше (у 2009-2010 рр.) подібні дослідження агентство "Кредит-Рейтинг" проводило на основі власної методології з використанням інформації, опублікованої на сайтах банків.
Аналогічне дослідження, але за більш широкого спектру джерел інформації, проводилося протягом 2007-2010 рр. агентством "Standard & Poor` s" (S & P) спільно з Агентством фінансових ініціатив. Починаючи з 2011 р., компанія "Кредит-Рейтинг" та Агентство фінансових ініціатив вирішили об'єднати зусилля: була розроблена спільна методологія аналізу прозорості, в основу якої лягли критерії, які використовуються S&P, доповнені та уточнені фахівцями агентства "Кредит-Рейтинг". Використання підходів S&P як бази для створення методології було продиктовано бажанням зберегти порівнянність отриманих даних з результатами попередніх досліджень.
Підсумки дослідження прозорості банків України будуть видані у вигляді тематичного буклету і презентовані в жовтні 2011 р. на спеціальному заході, а також опубліковані в друкованих та електронних ЗМІ, на сайті агентства та у друкованому виданні "Кредит-Рейтинг Монітор". (Http:// www.ukrbanks.info)