Нацбанк України (НБУ) зобов'язав продавати закордонні валютні перекази фізичним особам, які перевищують 150 тис. грн. на місяць. Про це йдеться у постанові правління Нацбанку № 476 від 16 листопада 2012 р. "Встановити терміном на шість місяців вимога про обов'язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України надходжень з-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) у сумі, яка дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 тис. гривень на місяць", - говориться в документі. Згідно з постановою, уповноважений банк повинен здійснювати продаж валютних надходжень без доручення клієнта не пізніше ніж на наступний робочий день після зарахування надходжень. Гривневий еквівалент повинен бути зарахований на поточний рахунок одержувача переказу не пізніше наступного робочого дня після здійснення обов'язкового продажу. Постанова набирає чинності за 10 днів після її офіційного опублікування (17 листопада), тобто 27 листопада 2012 р., і втрачає чинність за 6 місяців після набуття нею чинності. (http://www.rbc.ua)

Також Нацбанк своєю постановою № 475, яка набрала чинності 18 листопада, встановив вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському ринку валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами. Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають обов'язковому продажу, буде визначений окремою постановою. Як і у випадку з фізособами, обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті має здійснюватись без доручення клієнта, не пізніше, ніж на наступний робочий день після зарахування валюти на рахунок. Подібне право, яке НБУ мав до 2005 року, парламент повернув центробанку 6 листопада. Президент підписав цей закон 15 листопада. (http://www.kommersant.ua)

Тією ж постановою (№ 475) Нацбанк на шість місяців зменшив термін повернення валютної виручки зі 180 до 90 днів. "Установити, що розрахунки за операціями експорту та імпорту товарів повинні здійснюватися в термін, що не перевищує 90 календарних днів", - наголошується в документі, який опублікований в офіційній пресі. Згідно з актом, подібне рішення було прийняте для підтримки стабільності валютного ринку України та врівноваження платіжного балансу України. (http://ubr.ua)

Рейтингове агентство "Експерт-Рейтинг" прийняло рішення про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "Мегабанк" та облігацій банку серій G, H, I за національною шкалою на рівні "uaA". Аналітична служба "Експерт-Рейтингу" зазначила, що в третьому кварталі 2012 р. банк демонстрував позитивні тенденції розвитку. Активи банку на 1 жовтня цього року склали 4,563 млрд. грн., що на 0,46% більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Кредитний портфель банку за 2012 р. збільшився на 11,97%. У той же час сукупний портфель банків України з початку року зріс лише на 1,25%. Кредитування юридичних осіб (у тому числі підприємств аграрного сектора) було одним із пріоритетних напрямків розміщення залучених банком ресурсів. Показник достатності капіталу банку демонструє високий рівень запасу платоспроможності банку. Нормативи його ліквідності (Н4, Н5 та Н6) на 1 жовтня значно перевищували нормативні вимоги Національного банку до їх мінімального рівня. Якість кредитного портфеля "Мегабанку" також знаходиться на високому рівні. Чистий прибуток банку за підсумками 9 місяців 2012 р. порівняно з аналогічним період 2011 р. зріс у 2,8 рази, або на 4,243 млн. грн., і склав 6,633 млн. грн. (http://www.megabank.net)

Довідка "SQ". ПАТ "Мегабанк" діє на ринку банківських послуг з 1990 р. До складу акціонерів "Менабанку" входять Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Кредитна установа для відбудови (KfW) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC). На 1 листопада 2012 р. регіональна мережа банку нараховує 189 підрозділів у 24 регіонах України. Банк входить до групи середніх українських банків за класифікацією НБУ.

"УкрСиббанк" передає компанії "Євронет Україна" на обслуговування 172 банкомати. Як повідомила прес-служба банку, банк співпрацює з компанією з 2009 р.: у листопаді минулого року банк уже передав компанії 116 банкоматів. Прес-служба відзначає, що для банку - це зниження витрат на обслуговування власної банкоматної мережі, для клієнтів - високий рівень сервісу без додаткових комісій та доступ до банкоматів, встановлених у зручних і доступних місцях. При цьому для держателів платіжних карток "УкрСиббанку" зняття готівки в банкоматах "Євронет Україна" здійснюється за тими ж тарифами, що і в банкоматах "УкрСиббанку". (http://www.ukrsibbank.com)

Довідка "SQ". АТ "УкрСиббанк" (Харків) засноване 1990 р. На початок жовтня 2011 р. "BNP Paribas SA" (Франція) володів 84,9995% статутного капіталу банку, Європейський банк реконструкції та розвитку - 15%. Регіональна мережа банку складає близько 700 відділень, близько 1,6 тис. банкоматів. Згідно з даними Нацбанку України, за розміром загальних активів (32,86 млрд. грн. - на 1 січня 2012 р.) банк входить до десятки найбільших банків країни. У 2011 р. банк отримав 3,7 млрд.грн. збитку.