Державний експортно-імпортний банк України ("Укрексімбанк", Київ) підписав меморандум про взаєморозуміння з польським "Bank Gospodarstwa Krajowego". Підписання пройшло в рамках п'ятого засідання українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. За підсумками засідання Україна і Польща підписали ряд документів у сфері економічного співробітництва. На засіданні, зокрема, обговорювались енергетичні питання, під час яких сторони відзначили важливість поставок української електроенергії в Польщу. У галузі ядерної енергетики сторони мають намір продовжувати співпрацю під егідою МАГАТЕ для забезпечення безпеки при підготовці та проведенні Євро-2012. Обговорювалася також участь української сторони у будівництві в Польщі АЕС, сприяння у підтримці розвитку інфраструктури у сфері ядерного регулювання та організація стажування представників Національного агентства з атомної енергії. (http://www.banki.ua)

Національний банк України розширив перелік порушень, при яких можуть бути накладені адміністративні штрафи. Це передбачено постановою Нацбанку № 84 від 12 березня 2012 року, яким вносяться зміни до положення про порядок накладення адміністративних штрафів і яке вступить в силу після його офіційного оприлюднення. Так, на сьогоднішній день Нацбанк вживає заходів щодо притягнення до адміністративної відповідальності, зокрема, в разі здійснення банківської діяльності без банківської ліцензії. Тепер регулятор розширив перелік порушень і вказав, що порушенням буде вважатися також і здійснення банківських операцій або іншої діяльності з надання фінансових послуг без відповідної ліцензії НБУ або з порушенням умов ліцензування. У положенні передбачено, що до осіб, які можуть бути об'єктами перевірки Нацбанку, на яких накладаються штрафи, належать власники істотної участі в банку, якщо НБУ вважає, що вона не відповідає вимогам, встановленим законом щодо істотної участі, або негативно впливає на фінансову безпеку і стабільність банку. У зміненій редакції положення пояснення з приводу того, коли власник банку може стати об'єктом перевірки НБУ, вилучені (http://economics.unian.net)

Нацбанк України знову змінив порядок формування обов'язкових резервів, зменшивши вимоги до розміру коштів, який формується на окремому рахунку в центральному банку з 60% до 50% від суми обов'язкових резервів. Відповідне рішення закріплене постановою НБУ № 197 від 18 травня 2012 р. При цьому, згідно з постановою, обсяг обов'язкових резервів, який повинен зберігатися щоденно на початок операційного дня на кореспондентському рахунку банку в НБУ, повинен становити не менше 40% (раніше - не менше 30 %) суми обов'язкових резервів, що сформовані за попередній звітний період. (http://www.banki.ua)