Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, що не має жодного відношення до призначення ПАТ "А-Банк" банком-агентом для прийняття документів для відшкодування вкладникам ПАТ "КБ "Володимирський". "У зв'язку з розміщенням ПАТ "А-Банк" оголошення з посиланням на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб про прийняття банком особистих звернень вкладників та відповідних документів, у тому числі і нотаріально завірених, необхідних для здійснення фондом відшкодування вкладникам ПАТ "КБ "Володимирський", а також отриманням численних звернень вкладників ПАТ "КБ "Володимирський" фонд вважає за необхідне повідомити, що не має ніякого відношення до дій ПАТ "А-Банк" та інформації, розміщеної їм в оголошенні", - йдеться в повідомленні ФГВФО. Згідно з повідомленням, такі дії не були узгоджені з ФГВФО, а фонд у свою чергу не уповноважував ПАТ "А-Банк" бути банком-агентом і приймати зазначені в оголошенні документи. (http://www.fg.org.ua)

Довідка "SQ". Банк "Володимирський" (Сумська область) була ліквідована в серпні 2011 р. Компенсації вкладникам банку виплачують банки-агенти ФГВФО - банк "Хрещатик", "Імексбанк" і "Ерсте Банк".

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб перевів банк "Преміум" з категорії "тимчасовий учасник" у категорію "учасник фонду". Відповідні зміни внесені до реєстру учасників (тимчасових учасників) фонду 15 червня (свідоцтво учасника фонду № 189 від 15.06.2012 р.). (http://www.fg.org.ua)

Сайт Національного банку України четвертий день не працює. Як повідомляється на сайті НБУ за 14 червня, "у зв'язку з проведенням регламентних робіт на сайті Національного банку України частина інформації може бути недоступною. Приносимо свої вибачення за тимчасові незручності". За словами керівника прес-служби НБУ Сергія Шуміхіна, IТ-спеціалісти працюють над проблемою. "Сподіваюся, що сьогодні її вирішать", - прокоментував 18 червня ситуацію С.Шуміхін. (http://www.banki.ua)

Перший місяць реалізації програми кредитування купівлі доступного житла, що почалася 16 травня з видачі першого 15-річного іпотечного кредиту під 3%, як відзначають експерти, уже дозволив виявити її основні проблеми. Зокрема, кількість заявок від охочих отримати дешеву іпотеку вже вдвічі перевищує житловий фонд, запропонований забудовниками. Зараз на 6 177 поданих заявок доводиться тільки 3867 квартир. "Частина з них знаходиться в проблемних об'єктах, які не добудовуються, і є ризик, що вони не будуть введені в експлуатацію. Щотижня кількість квартир збільшується, але без нового будівництва попит задовольнити неможливо", - визнав директор Департаменту реалізації держпрограм і розвитку житлового будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Непомнящий. Ще одна проблема полягає в тому, що, незважаючи на те що в держбюджеті 2012 року передбачено виділення 1 млрд. грн. на компенсацію 13% з 16-відсоткової ставки кредиту, гривневий ресурс для видачі іпотеки банки повинні шукати самі. Однак тільки дві установи - "Ощадбанк" і "Укргазбанк", обидва підконтрольні уряду, - заявили про своє бажання кредитувати купівлю доступного житла в національних масштабах. Ще сім банків погодилися на мінімальну участь у програмі лише в окремих регіонах. (http://www.kommersant.ua)