Прибуток банків України в I кварталі 2012 р. склав 1,725 млрд. грн. (у I кварталі 2011 р. - 200 млн.грн. збитків). Про це йдеться в звіті Національного банку Україна (НБУ) з приводу прибутків і витрат банків України за 3 місяці 2012 р. Прибутки банків порівняно з I кварталом 2011 р. збільшиться на 2,7% - до 35,3 млрд. грн., витрати скоротилися на 2,9%, до 33,5 млрд. грн. У лютому чистий прибуток банків зріс у 2,7 рази порівняно з лютим 2011 р. - до 583 млн. грн. У січні 2012 р. чистий прибуток банків склав 652 млн.грн. порівняно зі збитками в 5 млн грн., отриманими в січні 2011 р. Прибутки банків порівняно з відповідним періодом 2011 р. збільшиться на 4% - до 11,7 млрд грн. (http://www.bank.gov.ua)
Довідка "SQ". За підсумками 2011 р. збитки банків України знизилися на 40,8% - до 7,7 млрд.грн.
Стабільний приплив іноземної валюти на ринок України у 2012 році дозволяє уникати значних коливань курсу гривні без підтримки Національного банку, що отримав можливість поповнювати міжнародні резерви за рахунок купівлі надлишкової пропозиції валюти, повідомив голова правління НБУ Сергій Арбузов. За його словами, з початку квітня НБУ купив 300 млн.дол. порівняно зі 150 млн.дол. за весь березень. "Три останні місяці Національний банк України не виходить на валютний ринок для підтримки курсу гривні. Курс гривні формується під впливом руху ринкового попиту та пропозиції іноземної валюти", - заявив С.Арбузов. (http://banknews.com.ua)
Довідка "SQ". За даними НБУ, середньозважений курс гривні до долара, який визначається за підсумками торгів на міжбанківському ринку, зміцнився 13 квітня до 8,0153/дол. з 8,0351/дол. на початку січня.
Спостережна рада ПАТ "КБ "Південкомбанк" призначила з 18 квітня на посаду т. в.о. голови правління банку Івана Цупора. Світлана Сиротян, яка очолювала правління з 2010 р., затверджена спостережною радою на посаді радника голови спостережної ради. Загальний досвід роботи І.Цупора в банківській сфері становить 30 років, з яких 13 останніх він пропрацював на керівних постах в "Укргазбанку", "Експортно-імпортному банку", банку "Хрещатик", "СЕБ Банк", "Факторіал Банку".
Регіональний банк у центральній Японії стане першою фінансовою установою країни, яке буде використовувати банкомати з ідентифікацією користувача за відбитком долоні, повідомляють іноземні ЗМІ. У вересні цього року "Ogaki Kyoritsu Bank" встановить близько 12 біометричних банкоматів. У майбутньому їх кількість буде збільшена. Система видачі готівки, розроблена компанією "Fujitsu", аутентифікує власника банківської карти за руками, PIN-кодом та датою народження. Попит на системи, які не вимагають пред'явлення грошової карти або ощадної книжки, зріс після серії землетрусів, що сталися на північному сході Японії. В результаті багато людей залишилися без документів, що засвідчують особу. (
Довідка "SQ". "Ogaki Kyoritsu Bank" є другим у світі банком, який вводить у користування біометричні банкомати. Першим подібну технологію почав використовувати турецький державний банк.