Харків'яни останнім часом не стали частіше здавати долари або ж рідше їх купувати. Крім того, вони не поспішають переводити доларові депозити в гривневі. Про це "SQ" розповіли в харківських банках у відповідь на прохання прокоментувати тенденцію масової здачі доларів і перетікання валютних депозитів у гривневі, яка спостерігається в Києві.
Так, у ПАТ "Мегабанк" повідомили, що змін в обсязі здачі валюти не спостерігають. Як зазначила начальник управління готівкового обігу банку Тетяна Труц, передноворічного ажіотажу на купівлю доларів немає, але і здавати їх частіше не стали. Начальник відділу координації продажів роздрібних продуктів Наталія Погорєлова зазначила, що збільшення кількості валютних депозитів також немає.
Тенденції перетікання валютних депозитів у гривневі не спостерігають і в ПАТ "Банк "Меркурій". "З початку грудня тільки одна людина перевела валютний вклад у гривневий. Зате в цей період помітний приплив вкладів у гривні. Валютні ж депозити в основному просто продовжують після закінчення терміну їх дії. За обмінними операціями також немає якихось стрибків у бік збільшення продажу населенням валюти", - повідомили в банку.
У ПАТ "Банк "Золоті ворота" відзначили, що також не помічають зростання продажу доларів населенням. У той же час у банку повідомили, що спостерігають незначне збільшення гривневих депозитів.
Однак у ПАТ "Реал Банк" повідомили, що перед новорічними святами банки завжди купують більше валюти, ніж продають. "За 13 днів грудня банк придбав у населення у 2,5 рази більше іноземної валюти, ніж за аналогічний період листопада. Курс стабілізувався, очікуваний населенням стрибок курсу гривні до долара не підтвердився", - зазначив голова правління "Реал Банку" Володимир Агафонов. Порівняно з попередніми місяцями в грудні клієнти банку стали оформлювати більше вкладів у доларах. "Оформлення депозитів у національній валюті скоротилася на 7%, в євро - на 0,5%. У доларах США ми оформили на 7,5% вкладів більше", - повідомив Агафонов.
Довідка "SQ". Як повідомили українські ЗМІ, 10 грудня голова комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій Нацбанку Юрій Горшков заявив, що населення за останні три тижні здало іноземної валюти у два рази більше, ніж раніше. "За останні три тижні обсяг здачі валюти населенням, яке ніхто не жене, не змушує здавати валюту, удвічі більше, ніж було до цього. Це говорить про те, що люди зрозуміли, що не буде курсу 9, 10, 12, про що у нас перед валютними сплесками говорилося в деяких статтях", - заявив Горшков .
"Банкіри констатують, що населення менше купує валюти і більше продає", - повідомила 14 грудня