Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подовжив термін подачі документів інвесторів для купівлі банку "Таврика" до 30 січня. Про це йдеться в повідомленні фонду. Раніше фонд оголосив про прийом документів для інвесторів банку "Таврика" до 15 січня 2013 р. (http://www.fg.org.ua)

Довідка "SQ". Банк "Таврика" (Київ) заснований 1991 р. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2012 р. за розміром загальних активів (4,903 млрд. грн.) банк займав 39-е місце серед 176 банків. 23 листопада НБУ заборонив банку "Таврика" залучати вклади від фізичних осіб та проводити операції з цінними паперами. 20 грудня в банк "Таврика" була введена тимчасова адміністрація ФГВФО на 3 місяці (з 21 грудня 2012 р. до 20 березня 2013 р.). 21 грудня фонд оголосив про пошук інвесторів для купівлі банку.

Головою спостережної ради ПАТ "Міський комерційний банк" призначена Юлія Лахтаріна замість Павла Пащенка. Як повідомив банк у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідне рішення прийняв його єдиний акціонер - ТОВ "Глобал фінансіал менеджмент груп" 15 січня. Раніше Лахтаріна була членом спостережної ради фінустанови. (http://www.banki.ua)

Також повідомляється, що "Міський комерційний банк" відкрив ще одне відділення в Одесі, за адресою: пр. Маршала Жукова, 30-а. Згідно з повідомленням прес-служби фінустанови, це 11-е відділення в Одесі та 19-е в південному регіоні України. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "Міський комерційний банк" (TM "CityCommerce Bank", Київ) заснований у 2006 р. За даними НБУ, на 1 жовтня 2012 р. з розміром загальних активів (3,106 млрд. грн.) фінустанова займала 62-е місце серед 175 діючих у країні.

Одеський "Марфін Банк", який належить кіпрському "Cyprus Popular Bank", за повідомленнями ЗМІ, виставлений на продаж. "У мене є інвестиційний меморандум з пропозицією розглянути можливість купівлі "Марфін Банку", - повідомив виданню "Forbes.ua" голова правління фінустанови з іноземним капіталом, що отримав офіційну пропозицію від інвестиційної компанії. Очолюваний ним банк поки не зацікавився купівлею "Марфін Банку", оскільки сам знаходиться на стадії передпродажної підготовки. "Ними вже прийняте рішення продати за будь-яку ціну всі активи, які знаходяться поза Кіпру і Греції", - розповів колишній голова правління "Банку Кіпру" Владислав Байрака. За його словами, у цієї банківської групи серйозні проблеми у себе на батьківщині. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". ПАТ "Марфін Банк" (Одеса) засноване 1993 р. як "Морський моторний банк". 99,2% статутного капіталу належить кіпрському "Marfin Popular Bank" (зараз - "Cyprus Popular Bank"). На 1 жовтня 2012 р. активи "Марфін Банку" - 4,844 млрд.грн., зобов'язання - 4,22 млрд.грн., статутний капітал - 435 млн.грн., фінрезультат - 0,91 млн.грн. Перші три квартали минулого року фінустанова закінчила зі збитками 3 млн. грн.

Театральний режисер Роман Віктюк став жертвою телефонних шахраїв. Ув'язнені, скориставшись таємно пронесенами до колонії телефоном, обманом змусили його перевести їм гроші з банківської картки. Напередодні Нового року режисер отримав на свій телефон СМС-повідомлення з короткого номера нібито від банку, в якому обслуговується. У посланні говорилося про те, що його кредитна карта заблокована, і додавалася інструкція з її розблокування. Слідуючи отриманим СМС-вказівкам, Віктюк відправився до банкомату і виконав усі приписи. Як виявилося, він не розблокував свою карту, а перевів гроші на рахунок шахраїв - 400 тис. рублів. Усвідомивши, що став жертвою аферистів, Віктюк написав заяву до поліції. За фактом зникнення грошей оперативники провели процедуру перевірки і передали матеріали у слідство, після чого порушили кримінальну справу за ст. 159 КК РФ (шахрайство). "Гроші режисерові вже повернули", - запевнила співробітниця прес-служби театру Людмила Ісакович. За інформацією джерел, втрату грошових коштів Віктюку банк компенсував після того, як надійшли дані про порушення кримінальної справи (http://lifenews.ru)

Управлінням Національного банку України в Харківській області у 2012 р. реалізовано 529 інвестиційних монет: 299 золотих і 230 срібних. Як зазначили в управлінні, активність за операціями з інвестиційними монетами протягом року росла, оскільки переваги інвестиційних монет очевидні: їх вартість не залежить від економічної ситуації й інфляції, вони є високоліквідним продуктом, тому що монету можна купити і продати в будь-який час, а також це просто красивий і змістовний подарунок. На сьогодні в Управлінні НБУ в Харківській області громадяни можуть придбати інвестиційні золоті та срібні монети "Архістратиг Михайло" різної ваги і номіналу.