Пуск парової турбіни блоку № 5 Старобешівської ТЕС (Донецька обл.), яка була модернізована на ВАТ "Турбоатом" (Харків), з підключенням генератора до мережі й освоєнням потужності пройшов 12-13 листопада. Як повідомили "SQ" у прес-службі заводу, пуско-налагоджувальні роботи на станції проходять за участю шеф-інженерів "Турбоатома". Турбіна буде запущена в кілька етапів: випробування змонтованого обладнання перед пуском в автономному режимі, пуск турбіни на холостому ходу і завершальний етап - підключення турбоагрегата до мережі, в ході якого турбіна поетапно набирає номінальну потужність. Після цього пройдуть гарантійні випробування, й енергоблок буде зданий у промислову експлуатацію.
На підприємстві підкреслили, що це вже другий енергоблок Старобешівської ТЕС, турбіну якого модернізував "Турбоатом". У 2004 р. завод виконав реконструкцію турбоагрегату блоку № 4, цей проект був визнаний кращим на всеукраїнському конкурсі "Лідер паливно-енергетичного комплексу" в номінації "Природоохоронний проект". А у вересні 2011 р. підприємство було визнане переможцем тендеру на модернізацію турбіни енергоблоку № 13.
На блоці № 5 Старобешівської ТЕС "Турбоатом" провів реконструкцію проточної частини циліндра низького тиску (ЦНТ) із заміною ротора, діафрагм, обойм, ущільнень і середньої частини корпусу ЦНД парової турбіни К-200-130-1 потужністю 200 МВт виробництва Ленінградського металевого заводу. У результаті потужність турбіни збільшилася на 8 МВт, ККД ЦНД підвищився до 85%, зниження витрати умовного палива склали 26,1 г/кВтг. Постачання обладнання було завершене у квітні.
Довідка "SQ". "Турбоатом" виробляє парові турбіни для ТЕС і АЕС, гідротурбіни для ГЕС, газові турбіни для ТЕС. 75% акцій ВАТ "Турбоатом" належить державі.
Старобешівська ТЕС розташована на південному сході Донецької обл., на лівому березі р. Кальміус. Проектна потужність - 2300 МВт. Електростанція будувалася в три черги. Спочатку було встановлено три турбогенератори типу ВКТ-100 потужністю по 100 МВт, потім введені в експлуатацію десять блоків по 200 МВт.