Згідно з рішенням спостережної ради ПАТ "Перший український міжнародний банк" та наказом про звільнення, з 10 жовтня звільнений від обов'язків голови правління за згодою сторін Костянтин Вайсман (обіймав посаду з 24.03.2010 р.). В.о. голови правління банку до узгодження з НБУ призначений фіндиректор Сергій Черненко. Про це повідомив банк у системі відкритої інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.
Довідка "SQ". Перший український міжнародний банк (ПУМБ, Донецьк) заснований 1991 р. За класифікацією НБУ входить до першої групи банків (найбільші). Найбільшим акціонером банку є ТОВ "СКМ Фінанс", яке контролює бізнесмен Рінат Ахметов.
Спостережна рада ПАТ "Банк "Петрокомерц-Україна" 11 жовтня прийняла рішення про припинення повноважень члена правління банку - заступника голови правління Костянтина Жарикова у зв'язку із звільненням за власним бажанням (обіймав посаду члена правління 3 роки й 11 місяців).
Довідка "SQ". ПАТ "Банк Петрокомерц-Україна" є правонаступником АКБ "Авіатекбанк", створеного 1996 р. на базі Київської філії АКБ "Аерофлот" (Москва, Росія). Входить до групи середніх банків. Контрольним пакетом акцій "Петрокомерц-Україна" (90%) володіє російський банк "Петрокомерц".
"ТАСкомбанк" своєчасно та в повному обсязі зробив восьму виплату відсоткового прибутку за облігаціям власного випуску серії "В" і шосту - серії "С". У відповідності з умовами розміщення облігацій, викладеними в проспекті емісії, сума виплати на одну облігацію склала 37,40 грн. по серії "В" і 39,89 грн. за облігаціями серії "С". Термін обігу облігацій на ринку цінних паперів - 5 років і передбачає щоквартальну виплату відсотків у двадцять етапів. Загальний обсяг випуску облігацій становить 200 млн. грн. - по 100 млн. грн. кожна серія. (
Довідка "SQ". "ТАСкомбанк" заснований 1989 р. Входить до складу фінансово-промислової групи "ТАС". Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2012 р. з розміром загальних активів (2,466 млрд. грн.) "ТАСкомбанк" займав 66-е місце серед 174 діючих у країні банків.
"Креді Агріколь Банк" спростував повідомлення низки ЗМІ про те, що нібито банку був обмежений доступ до міжбанківського валютного ринку. "ПАТ "Креді Агріколь Банк" працює в звичайному режимі, виконує всі банківські операції і не має ніяких обмежень з боку Національного банку України щодо операцій на міжбанківському валютному ринку, включаючи систему підтвердження угод "ВалКлі", - говориться в повідомленні банку. (
Довідка "SQ". 12 жовтня видання "Forbes.ua" з посиланням на джерело в НБУ повідомило, що Нацбанк обмежив доступ до міжбанківського валютного ринку чотирьом великим банкам: "Укргазбанку", "Брокбізнесбанку", "Райффайзен Банку Аваль" і банку "Креді Агріколь". Тепер ці фінустанови можуть виконувати клієнтські заявки тільки через інші банки і не можуть поповнювати власну валютну позицію на ринку. Цю інформацію не стали спростовувати "Брокбізнесбанк" і "Райффайзен Банк Аваль".
ПАТ "Креді Агріколь Банк" (колишній "Індекс-Банк") працює на фінансовому ринку України з 1993 р. Згідно з класифікацією НБУ, банк входить до групи великих банків. Власником банку є фінансова група "Credit Agricole Group" (Франція).
1 листопада в США з'явиться нова валюта. У Шампейн (штат Іллінойс) близько 40 магазинів, кондитерських, салонів краси та інших підприємств міста почнуть приймати "усмішки" - гроші, випущені компанією "UC Smiles", яка належить міській раді. 1 посмішка прирівняна до 1 дол. Магазини будуть видавати новими грошима здачу, щоб валюта швидше увійшла в побут. Муніципальна влада сподівається, що ця ініціатива допоможе покупцям краще зрозуміти, куди далі йдуть гроші з кас магазинів. "Головне завдання проекту - освітнє. Люди повинні розуміти, що відбувається, після того як вони розлучилися зі своїми грошима, - пояснює директор з PR "UC Smiles "Трейсі Саттествейт. - менше 30% грошей, витрачених у супермаркеті, що належить транснаціональній корпорації, залишається в локальній економіці".
Місцеві валюти вводяться і в інших країнах. У вересні в Брістолі (Великобританія) з'явилися власні фунти. За своєю купівельної спроможності вони в точності дорівнюють звичайним. Місто випустило купюри на загальну суму 125 тис. фунтів. На банкноті номіналом 5 фунтів надрукована одна з робіт брістольського художника Бенксі. У проекті бере участь 350 організацій, ще близько 1 тис. підприємств виявили до нього інтерес. Свої гроші є на півдні Лондона, в Брікстоні і багатьох інших містах Великобританії. Локальні гроші можна зустріти в будь-якому куточку світу. За підрахунками дослідників з Шеффілдського університету, зараз у 76 країнах світу працюють 234 альтернативні валютні системи. (