Грошова база в Україні у квітні зросла на 1,6% (з початку року скоротилася на 1,3%) - до 236,8 млрд. грн., а грошова маса збільшилася на 0,9% (з початку року зросла на 1, 7%) - до 697,4 млрд. грн. Як повідомив Нацбанк України (НБУ), обсяг готівки поза банками у квітні збільшився на 3,5% (з початку року - на 0,9%) - до 194,5 млрд. грн. "Протягом місяця спостерігалося зниження середньозважених ставок на міжбанківському кредитному ринку, а також за кредитами і депозитами в національній валюті. На цьому тлі відбувалося повільне збільшення залишків за кредитами в національній валюті та їх зменшення в іноземній", - наголошується в повідомленні. Обсяг коштів уряду в національній валюті на рахунках в НБУ протягом квітня знизився на 1,5% - до 5,7 млрд грн. (з початку року зріс більш ніж у 2,7 рази). Загальний обсяг мобілізаційних операцій Нацбанку у квітні склав 8,2 млрд. грн. з середньозваженою процентною ставкою 2,45%. Обсяг операцій Нацбанку з рефінансування банків у квітні склав 2,9 млрд. грн. (з початку року - 13,4 млрд. грн.). Середньозважена відсоткова ставка за операціями рефінансування за місяць склала 8,64% (з початку року - 8,88%). (http://www.bank.gov.ua)

Голова НБУ Сергій Арбузов став співавтором "Банківської енциклопедії", яка вийшла за підтримки НБУ. Також співавтором був нинішній міністр фінансів Юрій Колобов. "В енциклопедії розкрито сутність і форми грошей, грошово-кредитних відносин, грошового обігу та грошового регулювання, валютних відносин, сучасні банківські технології, процеси та механізми здійснення банківських операцій, у тому числі операцій центрального банку, відображені особливості організації банківської діяльності, банківського регулювання та нагляду, а також діяльність міжнародних фінансових організацій і досвід банківських систем зарубіжних країн", - наголошується в повідомленні Нацбанку. За даними НБУ, енциклопедія всебічно відображає вітчизняний і зарубіжний досвід функціонування банківської системи і буде корисна вченим, практикам, викладачам, аспірантам, студентам вищих навчальних закладів і всім, хто цікавиться особливостями розвитку фінансового сектора, зокрема, його банківського сегмента. (Http://www.bank.gov.ua)

Національний банк своєю постановою затвердив нову редакцію інструкції про порядок виконання операцій з купівлі банківських і дорогоцінних металів у населення. В інструкції визначено процедуру проведення операції з купівлі дорогоцінних металів, порядок прийняття цінностей на оцінку; наведені таблиці, за якими визначається маса різних вставок у вироби, а також форми квитанцій. Зокрема, при купівлі дорогоцінних металів у населення територіальним управлінням заповнюється квитанція. Якщо сума оцінки не перевищує 150 тис. грн., у квитанції зазначаються реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія і номер паспорта, в якому проставлена ​​відмітка податкових органів про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, а також сума до виплати на підставі оцінки цінностей. Якщо ж вартість виробу перевищує 150 тис. грн., то до квитанції, крім вищевказаних даних, також внесуть ім'я та місце проживання продавця вироби, дату народження і дані про громадянство (для нерезидентів). Нова інструкція набуде чинності з дня опублікування. (http://www.banki.ua)

Перші три місяці продажу інвестиційних монет показали, що попит на цей інвестиційний інструмент є. "Всього за перший місяць ми продали близько сотні золотих монет в 1 унцію, причому 25 - у першу добу продажу. Срібних монет банк продав близько сотні за місяць. Кілька меншим попитом користуються монети вагою у чверть унції. Їх ми продали близько 50 штук", - розповів начальник управління валютних операцій і банківських металів АТ "Імексбанку" Олександр Луценко. (http://banknews.com.ua)

Довідка "SQ". Перші українські інвестиційні монети були випущені в обіг 28 грудня 2011 р. інвестмонети названі на честь архістратига Михаїла і викарбувані в трьох варіантах: номіналом 1 гривня (1 унція срібла), 5 гривень (0,25 унції золота) і 20 гривень (1 унція золота ).