Банк "Таврика", позбавлений права залучати депозити, має намір збільшити статутний капітал на 29%, або на 100 млн. грн., - до 450 млн. грн. шляхом додаткового випуску акцій. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу банку. У планах фінустанови додатковий випуск і закрите розміщення простих іменних акцій номіналом 0,01 грн. "Залучені в ході розміщення кошти будуть спрямовані на підтримку ліквідності банку і виконання зобов'язань перед клієнтами, термін за якими настав", - повідомила прес-служба банку. (http://finance.liga.net)

Довідка "SQ". Банк "Таврика" заснований 1991 р. Згідно з даними Нацбанку України, до 1 липня 2012 року за розміром загальних активів (4,903 млрд. грн.) банк займав 39 місце серед 176 банків. Рішенням комісії Національного банку України (НБУ) з питань нагляду та регулювання діяльності банків № 906 від 23 листопада цього року на банк "Таврика" накладено низку обмежень на здійснення банківських операцій, насамперед, на залучення вкладів від фізичних осіб та на проведення операцій з цінними паперами. Минулого тижня прес-служба банку спростувала чутки про банкрутство, а також про те, що керівництво "Таврики" сховалося за кордоном, забравши з собою 2 млрд.дол. За даними банку, на 1 жовтня 2012 р. ніхто з його акціонерів не володів більше 10% статутного капіталу.

Як заявив під час гарячої лінії на тему "Для чого вводити 10%-й податок на продаж валюти?" голова комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій Нацбанку Юрій Горшков, він не знає, з якої причини банк "Таврика" припинив виплату депозитів своїм вкладникам. "Я не готовий вам конкретно сказати, з яких причин у "Тавриці" склалася ця ситуація, але що стосується виплати коштів, то у нас є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. На даний момент сума гарантійних виплат - 200 тис.грн., і, як ви знаєте за попереднім таким ситуаціям, виплати проходили без затримок і нюансів. Я думаю, що громадянам хвилюватися не варто", - зазначив він. Горшков також додав, що такі проблеми закладені у внутрішній політиці самих банків, у тому, наскільки грамотно вони управляють своїми активами і пасивами. (http://www.banki.ua)

З 1 січня 2013 р. набуде чинності законодавча норма, відповідно до якої паспорт необхідно буде пред'являти як при купівлі, так і при продажі валюти. Про це повідомив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст. Він також висловив сподівання, що обов'язкова паспортизація дозволить знизити попит на неї з боку населення. "Ми сподіваємося, що це зробить ще менш привабливим для населення інвестування в іноземну валюту", - пояснив він. Представник НБУ також додав, що паспортизація, яка м при купівлі валюти, дозволила дуже різко зменшити попит на неї з боку населення. "Добре чи погано, але це мало результат", - підкреслив Дубихвіст. (http://economics.unian.net)

Українська агропромислова компанія "Ukrselhosprom PCF LLC", що входить до складу дніпропетровської корпорації "Алеф", стала власником контрольного пакету акцій естонського "Versobank AS". Банк був заснований у жовтні 1999 р. До березня 2012-го контрольним пакетом його акцій володів "Cypros Popular Bank Public Co Ltd", а фінустанова називалася "Marfin Bank". 29 березня 2012 р основними акціонерами "Versobank AS" стали українські інвестори, але в Україні про це стало відомо тільки зараз. Власниками підприємств, що входять у корпорацію "Алеф", є громадяни України - Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський. Цій корпорації також належить "АктаБанк" (Дніпропетровськ), що входить до групи невеликих фінустанов. (http://www.banki.ua)