Голова комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій Національного банку України Юрій Горшков заявив, що населення за останні три тижні здало іноземної валюти вдвічі більше, ніж до цього періоду. "Це говорить про те, що люди зрозуміли, що не буде курсу 9, 10, 12, про що у нас перед валютними сплесками говорилося в деяких статтях", - сказав Горшков.

При цьому представник НБУ додав, що введення збору до Пенсійного фонду при продажу інвалюти допоможе перемогти валютних спекулянтів, від яких, на його думку, насамперед страждає населення. (http://banker.ua)

Восени 2012 року українські банки показали рекордний прибуток, а також значно зменшили обсяг проблемних кредитів. Про це заявила керівник департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку Наталія Іваненко. (http://www.unian.net)

За її словами, банківська система збільшує свої активні і пасивні операції. "Нехай темпи кредитування недостатньо високі, але абсолютний приріст кредитів за рік на 25 млрд.грн. - Це все-таки цифра хороша. Банківський сектор демонструє і збільшення довіри з боку населення. З початку року обсяг депозитів фізичних осіб збільшився на 45 млрд.грн.", - зазначила Іваненко.

У Нацбанку також повідомили, що проблемні кредити українських банків цього року зменшилися на 12 млрд.грн. "Стабільність вітчизняної банківської системи не викликає у нас сумнівів", - заявила Іваненко.

Чиновники розглядають можливість виведення валютних вкладів фізосіб з-під державних гарантій. "Обговорюються різні варіанти. Один з них - підвищити розмір гарантій за гривневими депозитами до 250 тис.грн. та одночасно знизити компенсації за доларовими вкладами", - стверджує джерело в Нацбанку. За його словами, не виключено, що на валютні депозити тимчасово будуть введені нульові гарантії держави. (http://forbes.ua)

"Висновок валютних вкладів населення під державних гарантій спричинив би негативний соціальний ефект", - заявив фінансовий аналітик Ерік Найман в ефірі "Ера FM". "На мій погляд, це нереально, тому що половина депозитних вкладів в українській банківській системі - саме в іноземній валюті. Уявляєте соціальний ефект від такого кроку? Ми ж розуміємо, що народні депутати мають валютні вклади. Вони що, самі собі стануть шкодити? Я в це не вірю і не бачу для цього жодних шансів", - сказав Найман. (http://gazeta.ua)