Золотовалютні резерви України в червні зменшилися на 4,7% (1,5 млрд. дол.) у зв'язку з погашенням державного боргу та на 1 липня становлять 29,3 млрд. дол. У червні Україна погасила 1,8 млрд. дол. за державним боргом в іноземній валюті, що вплинуло на скорочення золотовалютних резервів. Зокрема, уряд погасив кредит і відсотки за ним банку "ВТБ" об'ємом 1,1 млрд. дол. і єврооблігації України (в основному, випущені до 2007 р.) на суму майже 600 млн.дол. Частково погашення зовнішніх боргів компенсувалося залученням валютних ресурсів на внутрішньому ринку: загальна сума надходжень від розміщення валютних ОВДП склала 990 млн.дол. Протягом місяця Національний банк для згладжування коливань валютного курсу виходив на міжбанківський валютний ринок як з купівлею, так і продажем валюти. Загальне сальдо інтервенцій за червень становить мінус 704 млн.дол. (http://delo.ua)

Банк "Форум" (Київ) перевів власні глобальні депозитарні розписки (Global Depositary Receipt, GDR) в американські (American Depositary Receipt, ADR), повідомив банк у системі розкриття інформації Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC). Згідно з повідомленням, кількість зареєстрованих ADR становить 5 млн. шт. на суму 25 млн.дол. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". Банк "Форум" заснований 1994 р. Основним його акціонером на 1 квітня 2012 р. був "Commerzbank Auslandsbanken Holding AG" (Німеччина), що володіє 96,0635% акцій. На початку червня про інтерес до купівлі банку заявив президент і співвласник великої української фінансово-промислової групи "Смарт-холдинг" Вадим Новинський. У жовтні 2005 р. банк "Форум" провів приватне розміщення 10% власних акцій у формі GDR. Загальна сума залучених коштів склала близько 20 млн доларів.

У Криму затримали організовану групу, яка спеціалізувалася на незаконному знятті грошей у вуличних банкоматах і продажу хакерського обладнання. Про це повідомив прес-центр ГУ СБУ України в АРК. Троє зловмисників довгий час у багатьох містах України викрадали гроші з банкоматів, прикріпивши до їх кард-рідера спеціальний пристрій - скіммер, що дозволяло прочитувати всю інформацію з банківських карт. Для визначення ПІН-коду на бічній поверхні банкомата зломщики встановлювали фальшиву панель з вбудованою відеокамерою. Камера фіксувала клавіші, які натискали користувачі.

Крім того, шахраї спеціалізувалися на створенні та продажу троянських програм, які давали можливість викрадати гроші з банківських рахунків. Покупця на чергову порцію техніки хакери знайшли в Сімферополі. Місцевий мешканець погодився придбати скіммер і панель з вбудованою відеокамерою. Угода передбачала не тільки купівлю устаткування, але і навчання на місці. Всю компанію - і продавців, і покупця - співробітники СБУ за сприяння служби безпеки "ПриватБанку" затримали на гарячому, коли господарі техніки навчали новачка користуватися скиммером безпосередньо на одному з сімферопольських банкоматів. "Затримані виявилися молодими людьми з пристойних і забезпечених сімей. Самі вони пояснювали, що залучав їх не стільки дохід, хоча він склав близько 20 тис.дол. на місяць, скільки гострі відчуття", - розповіли в СБУ. Слідчий відділом ГУ СБУ в АР Крим порушено кримінальну справу. Санкція статті передбачає штраф від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обмеження волі терміном від двох до п'яти або позбавлення волі терміном до трьох років. Усі затримані арештовані. (http://www.unn.com.ua)

"Діамантбанк" встановив новий режим роботи свого відділення за адресою: Харків, вул. Плеханівська, 39-А. Тепер відділення працюватиме з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00, у суботу - з 9:00 до 17:00. Обідня перерва - з 13:00 до 14:00. У відділенні клієнти можуть обміняти валюту, а також здійснити операції з платіжними картами за допомогою POS-терміналу. На сьогодні день регіональна мережа "Діамантбанку" налічує 78 відділень по Україні. (http://www.banki.ua)