За два роки в Харкові з'явиться сміттєпереробний комплекс. Про це 6 грудня на конференції "Шляхи реалізації інвестиційного потенціалу регіонів України", що відбулася в Харкові, повідомив директор ДП "Національний проект "Чисте місто" Іван Алексєєвець. За його словами, уже розроблене техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) проекту, що затверджене розпорядженням Кабміну.

За словами Алексєєвця, у рамках проекту створення сміттєпереробних комплексів в Україні (планується створити 10 об'єктів) держава забезпечує розробку ТЕО, місцева влада на умовах приватно-державного партнерства забезпечують відведення земельної ділянки та поставку відходів на термін окупності проекту. Інвестори зобов'язуються фінансувати проект і будівництво комплексів. "Земля для харківського полігону відведена, і ми готуємо конкурс з вибору інвестора", - повідомив Алексєєвець.

За його словами, під час підготовки проекту були проведені дослідження. Виявилося, наприклад, що в Харкові в загальному обсязі сміття багато порівняно з іншими регіонами країни скляної тари (до 9-10% обсягу всього сміття), а також багато засобів індивідуальної гігієни (до 4% обсягу сміття, при тому, що в інших регіонах країни - 1,5%). Також було вивчено близько 40 т відходів у контейнерах і потім стільки ж - на полігоні в Дергачах. "Ми побачили, що не все те, що городяни викидають в сміттєві баки, потрапляє на полігон. Частина відсортовується раніше", - зазначив Алексєєвець.

 

Довідка "SQ". Кабінет міністрів розпорядженням № 919-р від 19 листопада виділив Міністерству екології та природних ресурсів 21 млн. 297 тис.грн. для розробки проектно-кошторисної документації будівництва комплексу з переробки побутових відходів у Дергачах Харківської області.

ТОВ "НПО "Рассвет - Енерго" (Київ) перемогло в тендері управління по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради на розробку проектної документації будівництва комплексу з переробки твердих побутових відходів у Дергачах. Проект припускає, що комплекс буде оснащений системою збору та утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії. Вартість проекту - 20 млн. 974 тис. 305 грн.

Дергачівський полігон ТПВ був відкритий в 2005 р. На цей полігон з Харкова щоденно вивозиться 2,3 - 2,4 кубометрів сміття (усього в місті щодня утворюється близько 4 тис. кубометрів сміття). З 2009 р. по січень 2012 будувалася друга черга Дергачівського полігону. При будівництві другої черги була застосована геомембрана, яка дозволить збирати опади у фільтраційні ємності. Очікується, що полігон заповнюватиметься ще близько 10 років.