Паливні брикети почали користуватися попитом у Харкові та області. Про це повідомив "SQ" директор Департаменту житлового господарства міськради Роман Нехорошков.

За його словами, уже укладено договір із Чугуївською райдержадміністрацією на поставку брикетів для опалення об'єктів соціальної сфери. "Ми дали району пробну партію, і вона їх влаштувала. Тим більше, у Чугуївському районі є спеціальні твердопаливні котли, є гроші на закупівлю паливних брикетів, є організація, що займається обслуговуванням цих котлів та постачанням брикетів. Тому їм вигідно закупити брикети для об'єктів з автономною системою опалення", - зазначив Нехорошков.

Він також розповів, що є й окремі споживачі, які уклали договори на закупівлю паливних брикетів. В основному це оптові покупці. Таких договорів поки не більше 10. "Правда, куди йдуть куплені брикети, сказати складно, оскільки покупець із Харківської області може експортувати продукцію в інше місто або країну. Це питання ми не відстежуємо. Прямих експортних договорів ми не укладали", - підкреслив Нехорошков.

Директор Департаменту житлового господарства також повідомив, що зараз лінія з виробництва паливних брикетів завантажена не в повному обсязі у зв'язку з нестачею сировини. "Не вистачає сировини, а саме тріски. Зазвичай тріску ми отримували шляхом дроблення гілок. Гілки брали від спиляних дерев. Але оскільки зараз немає такого обсягу спиляних дерев по Харкову та області, виник брак тріски. Крім того, гілки, що можна дробити для отримання трісок, повинні бути в діаметрі не більше 10-12 см", - підкреслив Нехорошков.


Довідка "SQ". Лінія з виробництва паливних брикетів з дерева була організована на базі ПАТ "Харківський тракторний завод". Монтаж обладнання нової виробничої лінії був завершений на початку березня 2012 р., після чого лінію запустили в тестовому режимі. У квітні лінія запрацювала у звичному режимі.

Сировина, з якої виробляються брикети, - це тріска, одержувана в результаті дроблення гілок сухих та аварійних дерев, знесених на території Харкова та області. За місяць завод виготовляє до 100 тонн продукції. Зараз на лінії виготовляють два різних за формою виду брикетів: пресовані та ударно-механічні. Вартість 1 т брикетів варіюється від 700 до 1 тис.грн.

Як раніше повідомив Нехорошков, брикети харківського виробництва йтимуть на продаж. Крім того, у перспективі розглядається можливість придбання твердопаливних котлів для об'єктів з автономною системою опалення (дитсадків, шкіл) і використання вироблених на ХТЗ брикетів для опалення.