У разі відмови Міжнародного валютного фонду (МВФ) надати Україні кредитні кошти в рамках відкритої у 2010 році програми stand-by фінансування готовий надати Ощадбанк Росії. Про це повідомив президент-голова правління банку Герман Греф на форумі "Росія-2012", організованому Ощадбанком та компанією "Потрійний Діалог" у Москві. "Поки звернення з боку українського уряду не було, але якщо воно буде, ми його розглянемо і спробуємо допомогти українському уряду", - сказав він. Крім того, додав він, банк зараз активно працює з Міністерством фінансів України щодо залучення фінансування на борговому ринку (
Довідка "SQ". Місія МВФ 4 листопада 2011 р. за підсумками роботи в Києві з 25 жовтня до 3 листопада розповсюдила заяву, згідно з якою вона взяла паузу для додаткового відпрацювання технічних питань. Після цього між МВФ і Україною було проведено кілька раундів переговорів, однак до остаточного рішення сторони на цих переговорах так і не прийшли.
Національний банк і Мінфін повернулися до ідеї запуску валютних облігацій для населення. Мінфін уже провів зустріч з найбільшими банками для того, щоб обговорити умови випуску таких цінних паперів. Банкіри хочуть, щоб папір можна було використовувати як заставу під рефінансування. В НБУ обіцяють до них прислухатися. Як повідомив один з учасників зустрічі в Мінфіні, яку проводив новий міністр фінансів Валерій Хорошковський, основною темою для обговорення були вихід Держказначейства на міжбанківський ринок, підвищення привабливості держпаперів для банків та іноземних інвесторів, а також випуск нового інструменту у вигляді валютних облігацій уряду для населення. За його словами, уряд і Нацбанк збираються випустити облігації на ринок уже найближчим часом. (
Довідка "SQ". Ідея залучити у населення валюту вже обговорювалася у другій половині 2001 р. - тоді Нацбанк планував випуск спеціальних сертифікатів для населення, прив'язаних до вартості золота. Проте в процесі переговорів з МВФ від цієї ідеї було вирішено відмовитися на користь більш класичного інструменту - облігацій внутрішньої держпозики.
Банк "Глобус" 1 лютого відкрив у Києві нове відділення (вул. Ялтинська, 6). Як зазначив заступник голови правління банку Сергій Коцупатрий, це перше відділення, відкрите банком у 2012 р., проте воно є частиною вже чималої мережі представництв банку "Глобус". На сьогодні відділення банку працюють у 18 регіонах країни. "Минулого року ми активно розвивали регіональну мережу. У планах на цей рік - розширення нашої присутності в столиці", - зазначив С.Коцупатрий. За його словами, нове відділення надаватиме широкий спектр фінансових послуг, серед яких: розрахунково-касове обслуговування, операції з іноземною валютою, цінними паперами, здійснення міжнародних розрахунків і переказів, депозитні та кредитні програми для приватних осіб і бізнесу, комунальні платежі тощо. (
Довідка "SQ". ВАТ "Комерційний банк "Глобус" (Київ) засноване 2007 р. Засновником ВАТ" КБ "Глобус" є ТОВ "Українські медіатехнології", яке володіє 100% акцій банку.
АТ "УкрСиббанк" як платіжний агент 31 січня повністю виплатило купонний прибуток за перший купонний період за облігаціями залізниць України. Купон, зокрема, виплачувався за облігаціями серії "В" УТОО "Південна залізниця" (обсяг емісії - 300 млн.грн.), серії "В" ДТГО "Львівська залізниця" (200 млн.грн.), серії "В "ДП "Одеська залізниця" (200 млн.грн.), серії "В" і "С" ДП "Донецька залізниця" (200 млн.грн. - серія В і 300 млн.грн. - серія С), серії "С" ДТГО "Південно-Західна залізниця" (300 млн грн.). Облігації випущені іменні, відсоткові, забезпечені; номінал однієї облігації - 1 тис.грн., дата погашення - 28-29.10.2014; купон (відсотковий прибуток) - 14,5% річних у гривні; купонний період - 91 день. (Http://www.ukrsibbank.com)
Довідка "SQ". АТ "УкрСиббанк" (Харків) засноване 1990 р. На початок жовтня 2011 р. "BNP Paribas SA" (Франція) володів 84,9995% статутного капіталу банку, Європейський банк реконструкції і розвитку - 15%. Регіональна мережа банку налічує близько 700 відділень. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2011 р. за розміром загальних активів (42,235 млрд. грн.) банк посідав п'яте місце серед 175 діючих у країні банків.