Вулицю Пушкінську перейменували на вулицю Григорія Сковороди. Рішення про це ухвалили депутати на сесії міськради сьогодні, 26 січня. 

У мерії заявили, що перейменування прискорив обстріл Харкова російськими військами 23 січня, коли загинуло 11 людей, більше 70-ти отримали поранення.

“На колишній вулиці Пушкінській були прильоти, маємо там колосальні руйнації, постраждали люди. Тепер вона носитиме ім’я Григорія Сковороди. Я вдячний, що депутатський корпус підтримав мою пропозицію“, - сказав мер Ігор Терехов.

Всього змінили назви 65 вулиць, провулків, в’їздів та проїздів Харкова. Їм повернули історичні назви, перейменували на честь загиблих захисників, видатних харків’ян, українських міст або обрали нейтральні назви. Список – тут.

Вулиця Пушкінська з’явилась у Харкові в 1805 році. Спочатку вона називалась Німецька. У 1899 році до 100-річча Пушкіна вулиці надали назву Пушкінська. Сьогодні це одна з найбільших вулиць у місті, її довжина 5,5 км.

Олександр Пушкін (1799-1837 ) – відомий російський поет, вважається одним із засновників російської літератури.

Григорій Сковорода (1722-1794) – відомий філософ, життя і творчість якого були пов’язані з Харковом і Харківщиною. У Харківській області у селі Сковородинівка знаходиться могила філософа. У Харкові і’мя Сковороди носить національний педагогічний університет, в місті Сковороді встановлені кілька пам’ятників.