В Україні спонсором війни визнали компанію Philip Morris. Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло цю компанію до списку міжнародних спонсорів війни.

Philip Morris володіє фабрикою в Харківській області. Підприємство зупинилося після повномасштабного вторгнення. На початку травня 2022 року на територію фабрики був приліт російської ракети. Виникла пожежа. Виробнича лінія не постраждала, тільки адмінбудівля. Але відновлювати роботу фабрики не планують.

На ринку РФ компанія продовжує працювати і платить податки.

Philip Morris International - американська компанія, яка торгує в більш ніж 180 країнах світу. Найвідоміші марки - Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, HEETS. 

У Росії компанія має фабрики - "Філіп Морріс Іжора" (Ленінградська область), "Філіп Морріс Іжора Кубань" (Краснодар), організацію "Філіп Морріс Сейлз енд Маркетинг" та її філії.

Частка Philip Morris International на ринку РФ 2019 року становила 30,1%.

У РФ компанія інвестувала понад 2 млрд дол. США. У 2022 році її виручка в РФ склала 140,3 млрд рублів. Чистий прибуток - 48,2 млрд рублів, що на 45% більше, ніж роком раніше. До бюджету РФ компанія сплатила 136 млн дол.

До міжнародного списку спонсорів війни НАЗК заніс і компанію Japan Tobacco International. Вона займає 34,9% тютюнового ринку в РФ. У Росії продає продукцію під брендами - Winston, LD, Mevius, Camel, Sobranie, "Донской табак", Kiss, Play, "Петр I", "Тройка". За останні 20 років інвестиції JTI в економіку РФ перевищили 4,6 млрд. дол. Податкові платежі компанії 2020 року забезпечили 1,4% доходу федерального бюджету РФ.