Григорія Суркіса хочуть позбавити звання "Почесний громадянин Харківської області". Така пропозиція надійшла від голови облради Тетяни Єгорової-Луценка до експертної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин Харківської області".

73-річний Григорій Суркіс – відомий футбольний функціонер, почесний член УЄФА. У 1990-х був президентом футбольного клубу "Динамо" із Києва. Тепер президентом клубу є його брат – Ігор Суркіс.

Звання "Почесний громадянин Харківської області" було присвоєно Григорію Суркісу у 2008 році.

2011 року харківська громадськість також вимагала позбавити Суркіса цього почесного звання. Тоді мотиви були виключно футбольними. Харківський "Металіст" підозрювали у договірному матчі з львівськими "Карпатами". Команду оштрафували на 9 турнірних очок. Суркіс був президентом Футбольної федерації України. Саме ця організація наклала на клуб штрафні санкції. Але тоді Суркіс залишився з почесним званням.

2019 року Суркіс став народним депутатом від партії ОПЗЖ. 2022 року вийшов із партії. Того ж року діяльність цієї партії було заборонено.

Загалом у списку почесних громадян Харківської області – 69 осіб.

Прецеденти позбавлення почесного звання є. У грудні 2022 року звання "Почесний громадянин Харківської області" було позбавлено Ігоря Райніна та Володимира Святаша.