Врятоване в Ізюмі старовинне Євангеліє демонструється на виставці "Перехрестя: Швеція – Україна крізь 1000 років" у Стокгольмі. Як повідомляє "Слобідський край", Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова презентує на виставці Євангеліє Апракос 1707 року.

В ньому було стерте ім'я гетьмана Івана Мазепи, адже він перейшов на бік шведського короля Карла XII під час Північної війни.

Ольга Сошникова, керівниця музею, пояснює, що експонат представлений в закритому вигляді, щоб показати красу окладу, проте є світлина місця, де було стерте ім'я гетьмана.

Виставку організували Національний музей історії України у Другій світовій війні спільно з Національним архівом Швеції та національними шведськими музеями військової історії.

Мета виставки полягає у тому, аби показати історичні та культурні зв'язки між Україною і Швецією, що будувалися тисячоліттями, а також підтримати нашу боротьбу за свободу та демократичні цінності.

300-річне Євангеліє знаходилось в Ізюмському краєзнавчому музеї. Під час обстрілів та окупації міста його вдалось врятувати завдяки робітниці музею, що сховала Євангеліє, аби окупанти його не знайшли.