Фільм “20 днів у Маріуполі” харківського воєнного кореспондента та режисера Мстислава Чернова потрапив до шорт-листа “Оскара” у двох номінаціях.

Картина має шанс отримати головний приз у таких номінаціях:

  • “Найкращий документальний повнометражний фільм“;
  • “Найкращий міжнародний повнометражний фільм“.

До участі в номінації “Найкращий документальний повнометражний фільм” було допущено 167 фільмів. До шорт-листа потрапили 15.

У номінації “Найкращий міжнародний повнометражний фільм“ розглядали фільми з 88 країн. У шорт-листі - також 15 робіт.

Стрічка Чернова розповідає про перші дні вторгнення РФ. Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою та продюсером Василісою Степаненко прибули до Маріуполя 24 лютого 2022 року. Вони працювали для інформагентства Associated Press: зібрали дані про гуманітарну катастрофу в місті, масові поховання мирних жителів, наслідки бомбардування пологового будинку №3.

Битва за Маріуполь тривала з 24 лютого по 20 травня 2022 року. За оцінками ООН, внаслідок боїв у місті було пошкоджено або зруйновано до 90% житлових будівель та до 60% приватних будинків. ВВС з посиланням на українську владу повідомляло, що в місті загинули 25 тис. осіб, з яких 5-7 тис. - під завалами розбитих будівель. Маріуполь зараз тимчасово окупований РФ.

Фільм “20 днів у Маріуполі” став відомим у світі. Він отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі незалежного кіно Sundance. 

Мстислав Чернов отримав міжнародну медіапремію Royal Television Society 2023. 

Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка, продюсер Василіса Степаненко та кореспондент Лорі Хіннант стали лауреатами Пулітцерівської премії 2023 року в номінації "За служіння суспільству".