У Харкові повітряні тривоги з 1 по 22 лютого звучали 123 години. Директор міського департаменту надзвичайних ситуацій Богдан Гладких розповів, що 80% тривог не стосуються Харкова, пише "Суспільне".

"80% тривог - це ті тривоги, які вмикаються на прикордонних територіях, наприклад, коли є пуски з РСЗВ або пуски КАБів у Куп'янському та інших районах області. Тому наша мета - це значне зниження кількості тривог у Харкові шляхом впровадження нової системи оповіщення", - каже Гладких.

Нова система сповіщень, над встановленням якої зараз працюють у місті, дасть змогу децентралізовано сповіщати про загрози.

Це позитивно впливатиме на бізнес, адже відповідно до вимог чинного законодавства під час тривог слід зупиняти роботу всіх торгових центрів, закладів харчування, соціальної інфраструктури.

Також у міськраді планують розвивати систему відеоспостереження міста з відеоаналітикою. Це допоможе своєчасно виявляти надзвичайні ситуації, пов'язані з бойовими діями. 

"Є дуже багато ситуацій, коли в місті відбувається потрапляння, і ми дуже довго шукаємо місце, тому що або немає заяв, або це відбувається в темний час доби", - повідомив Гладких.

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що ситуаційний центр планують побудувати до літа. Однак диференціація повітряних тривог буде впроваджена пізніше.

"Я прекрасно розумію, що для харків'ян це дуже важливо. Щоб бізнес відкривався, щоб торгові центри працювали зовсім по-іншому. Щоб той же McDonald's прийшов", - зазначив мер.