Громадянка Великої Британії Айман Сагатова закохалася в українського військового і вирішила переїхати жити в одне із сіл Харківської області, пише "Слобідський край".

Айман за національністю казашка. Вона народилася в Казахстані, недалеко від кордону з РФ. Працювала на нафтопереробному підприємстві перекладачем. Перший чоловік помер, і жінка залишилася з дитиною на руках.

20 років тому вона виїхала до Великої Британії, де працювала перекладачем у сфері нафто- і газопереробки. Ситуація змінилася 2014 року, коли РФ анексувала Крим, і проти російських нафтогазових фірм ввели санкції. Робота перекладача з російської закінчилася, жінці довелося перенавчатися.

Через соцмережі Айман, у якої до 100 підписників, познайомилася з українським військовослужбовцем Антоном.  Антон народився в Киргизстані, у трирічному віці переїхав із батьками на Донбас. Був одружений, але розлучився. У 2014 році через російську окупацію виїхав із Донбасу до Харкова. Вступив до лав добровольців.

На момент знайомства з Айман Антон лежав у госпіталі. Він коментував кожен пост жінки в ТікТоці, писав, що хотів би мати таку дружину. Зав'язалося спілкування. 

Потім Антон знову повернувся на фронт. Якось він не вийшов на зв'язок. 

"Думала, що збожеволію від хвилювання за нього. Тоді ж повною мірою зрозуміла, що відчувають українські жінки весь цей час. Також на все життя запам'ятала день, коли Антон втратив побратима. Він вийшов до мене у стрім, узяв мікрофон і просто мовчав. Не міг говорити. Дві години мовчав. Потім зателефонував. Був у шоковому стані. Я просто розповідала йому всяке, щоб вивести з цього стану. Ніколи цього не забуду, - згадує Айман Сагатова. 

Пізніше пара зустрілася в Харкові. За словами жінки, Антон був таким, як на відео - справжній козак, високий, сильний.

Айман вирішила поїздити й Харківською областю. За її словами, вона хотіла побачити на власні очі, який вигляд мають після російської окупації села, щоб донести правду до підписників. Жінка розповіла, що її дуже вразили зруйновані будинки, спустошені села, люди-інваліди, покалічені пси на трьох лапах. 

"Я ніколи не забуду те, що побачила. Захоплююся незламністю українців та їхньою любов'ю до своєї країни. Коли запропонувала Антонові після війни переїхати до Англії, він відмовився. Сказав, що з України нікуди не поїде. За це я ще більше почала його поважати", - каже Айман.

Айман і Антон вирішили, що будуть разом і розписалися наприкінці січня цього року.

Зараз молодята живуть в орендованій квартирі. Антон проходить реабілітацію після поранення. Подружжя вже придбало старий будиночок в одному із сіл Харківської області та планує зробити там ремонт. Пара хоче посадити сад, овочі, а ще обов'язково завести курочок, щоб "не купувати яйця в українських магазинах за англійськими цінами".

"Мені дуже подобається Харківщина. Тут я почуваюся як удома. Люблю село і вірю, що все в нас вийде. Після війни Антону потрібна буде реабілітація, а найкраще відновлюється людина на природі", - каже Айман Сагатова.