У центрі Харкова 17 березня, в останній день Масниці, провели старовинний весняний обряд. Учасники фольклорного колективу "Муравський шлях" "водили козла", пише "Суспільне". До дійства залучили й перехожих.

Коза у традиційній культурі багатьох народів символізує багатство, достаток, урожай і плодючість. А ще - воскресіння сил природи, завмерлих на час зими. Образ цієї тварини пов’язаний із пошануванням померлих предків.

Слобожанське "водіння козла" етнографи вважають унікальним обрядом. Його активно проводили ще в 1920-х роках. Цей обряд перегукується із різдвяно-новорічним обрядом "водіння кози", але є значно простішим. Дівчата наряджали парубка у вивернутий кожух, прив'язували роги, хвоста - і ходили з ним від хати до хати з піснями. Господарі віддячували салом, хлібом, варениками, давали гроші.

За словами керівниці "Муравського шляху" Галини Лук'янець, у колективі давно хотіли оживити й оновити весняне "водіння козла" як харківський елемент культури. Це потрібно робити, щоб зберегти історію, бо цей обряд був розповсюджений якраз у східному районі Харківщини - зоні, яка зараз винищується. Загалом "Муравський шлях" зібрав 20 таких пісень, зокрема з територій, які нині перебувають під постійними ударами РФ.