24-річна Марія Корнієнко в січні 2024 року відкрила пекарню Bulkinsky у Харкові. Тепер вона годує цілу 9-поверхівку, долаючи 50 км щодня, пише "Шотам".

Марія почала пекти хліб ще у 16 років. Уже у 18 пішла працювати пекаркою в супермаркет й вирісла до завідувачки виробництвом. На початку повномасштабного вторгнення, щоб бути подалі від обстрілів, дівчина разом з сім'єю переїхала у Валки. Там вона працювала піцейолою. Марія завжди мріяла відкрити власну пекарню, але їй бракувало коштів. Дівчина взяла участь у програмі для підприємців "Курс на Незалежність" і виграла грант від неї.

У рамках гранту пекарка отримала обладнання для випікання та генератор. Пекарню відкрили у січні 2024 року. Із Валок до Харкова Марія добирається попутками чи автобусами, долаючи щодня 50 км в один бік. Разом із нею у бізнесі задіяні її мама - вона готує обіди, сестра - пече здобу, а подруга займається маркетингом.

У березні 2024 року обстріли Харкова посилились, і місто часто залишалося без електрики. Генератор, отриманий за грантом, став порятунком для мешканців однієї з 9-поверхівок, де немає газу.

Пекарня почала готувати гарячі обіди на продаж, а коли було холодно, мешканці приходили з термосами по гарячу воду. На додачу пекарня щомісяця пече булочки для 350 пацієнтів валківської місцевої лікарні.