Інститут іоносфери приєднають до Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України. Рішення "Про погодження реорганізації Інституту іоносфери" Кабмін ухвалив 8 березня.

Інститут іоносфери - провідна наукова установа України, яка проводить дослідження навколоземного космічного простору за допомогою сучасних радіофізичних методів. Інститут має іоносферну обсерваторію, яка знаходиться біля Змієва. Цей експериментальний центр у 2001 році було визнано науковим об’єктом, що є національним надбанням України.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» - другий за часом відкриття технологічний інститут в Україні: заснований в 1885 році в Харкові. Ннайбільший навчальний центр східної України і найбільший виш міста Харкова. В університеті навчаються приблизно 26 тисяч студентів, працюють 24 основних факультети, на яких базуються 93 кафедри. Вони здійснюють підготовку за 96 спеціальностями. До складу ХПІ також входить Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Молнія».

У МОН зазначили, що об'єднання ХПІ та Інституту іоносфери дасть можливість політеху посилити дослідницьку складову в освітньо-науковому процесі, а також залучити додаткове фінансування для наукової діяльності. Політех зі свого боку гарантує для Інституту збереження статусу окремого дослідницького структурного підрозділу у складі ХПІ.

Це не перше об'єднання, здійснене в Харкові цього року в межах політики МОН щодо оптимізації мережі наукових установ та закладів вищої освіти: кілька тижнів тому Українську інженерно-педагогічну академію приєднали до Харківського національного університету імені Каразіна.