Полуниця в Харкові цього року дорожча, ніж торік. Зараз полуницю, вирощену в регіоні, продають від 80 грн і дорожче. За словами аграріїв, причина цього - травневі заморозки.

Так, фермер Геннадій Клюшник втратив частину врожаю полуниці саме через мінусову температуру в травні, пише "Суспільне". Квітень був теплим, тому ранні сорти полуниці почали швидко дозрівати. Але два заморозки - у ніч на 5 і 10 травня, коли температура падала до -4°, - завдали удару по врожаю. 

Раніше фермер вирощував 300 кг за сезон і віз товар до Харкова чи Донецької області. Зараз обсяги менші, ціни тримаються високими. Велику ягоду фермер продавав по 140 грн за кіло, дрібну - дешевше.

Одним із районів, який традиційно спеціалізувався на вирощуванні полуниці, був Ізюмський. Продавчиня Лариса Кириленко розповіла, що ізюмської полуниці цьогоріч у неї та продавців поруч на прилавках немає: ягоду везуть із Васищевого, що за 10-ти км від Харкова в напрямку Змієва. Ціна - від 80 до 100 гривень. Із Закарпаття раніше привозили дешевшу полуницю, але вона вирощується переважно на воді, і поки доїжджає до Харкова - втрачає товарний вигляд. Коштує вона дешевше: якщо харківську продають по 80 гривень, то закарпатську - по 40.

Доктор економічних наук Дмитро Шиян розповів, що окрім погоди, на ціну полуниці вплинуло зростання цін на паливо та добрива. Через дороге пальне полуницю не вигідно возити на далекі відстані. За прогнозами експерта, ціни на полуницю можуть знизитися в середині червня, оскільки це - пік сезону.