Багаторічна історія застосування подорожника в народній медицині отримала наукові докази його терапевтичного ефекту на органи травного тракту, дихальної та сечостатевої системи, свіже листя або відвари із сухої трави допомагають при опіках, ранах та дерматитах. Image Тому фармацевтика широко використовує екстракт, сік та суху сировину для виробництва фітопрепаратів. В аптеках подорожник представлений у вигляді чаїв, трав'яних зборів, оральних рідин та сиропів. Лікувальні властивості рослини зумовлює наявність у складі різних елементів, включаючи:

  1. вітаміни — C, K, Е та бета-каротин (прекурсор вітаміну A);
  2. мінерали — залізо, кальцій, калій, магній та цинк;
  3. флавоноїди, які мають антиоксидантну дію;
  4. цукру та амінокислоти;
  5. глікозиди, що мають м'яку сечогінну дію;
  6. слизи, які зволожують та пом'якшують слизову оболонку горла та дихальних шляхів.
  7. органічні кислоти;
  8. таніни, що виявляють антисептичну та протизапальну дію.

Головна унікальність подорожника полягає в тому, що він зберігає корисні властивості у свіжому та сухому вигляді.

Що можна приготувати з подорожника

Крім готових фітопрепаратів, представлених в аптеці, можна самостійно заготовити сировину, щоб потім використовувати її з лікувальною метою. Листя рекомендується збирати навесні, коли вони максимально набирають цілющу силу, а насіння — наприкінці літа. Image Подорожник можна використовувати як:

  1. Пластир для ран у вигляді свіжого листя або компресів, змочених у відварі. Це допоможе прискорити загоєння саден і порізів завдяки вмісту компонентів, що володіють антимікробними та дезінфікуючими властивостями. Такі пластирі також можна використовувати як першу допомогу при укусах комах.
  2. Настояна олія. Готується зі свіжого або сушеного листя, які укладаються в банку, заливаються будь-якою рослиною олією, закриваються герметичною кришкою, ставляться в тепле місце і настоюються протягом двох тижнів. Після того, як настій набуде насичений темно-зелений колір, його можна використовувати для догляду за шкірою та зниження симптомів шкірних захворювань — сверблячки, висипу, почервоніння, набряків.
  3. Трав'яний чай. Додатковий засіб для лікування бронхітів, сінної лихоманки та легкої форми астми. Зменшує подразнення слизової оболонки легень, полегшує кашель та дихання. Затятим курцям допомагає зміцнити і відновити легеневу тканину. Також корисний при хронічному бронхіті, оскільки сприяє виведенню застарілого мокротиння. Щоб приготувати відвар, необхідно залити окропом (200 мл) 0,5-1 чайну ложку листя (свіжого або сухого) і настояти 10 хвилин. При легеневих захворюваннях рекомендується випити 3 чашки на день.

Перед використанням рослини в медичних цілях або як добавки до їжі слід проконсультуватися з лікарем, особливо за наявності алергії.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я