Вантаж — яке його визначення? Технічно це всі матеріальні товари, які транспортуються по ланцюжку поставок за певну плату. Це може здійснюватися по повітрю, суші або морю.

Слід зазначити, що перевезення вантажів — складний процес, який залежить від того, як ми на це дивимось. Поняття "вантаж" охоплює всі товари, що знаходяться в конкретному вантажному просторі. Таким чином, вміст і відповідні процеси повинні дійти до призначеного місця в повному обсязі і без пошкоджень, прямо до замовника або до місця перевантаження.

Які види транспорту використовуються в логістиці?

Транспортні засоби, що використовуються в логістиці, вибираються з урахуванням їх економічності та можливостей інфраструктури даного місця. При внутрішніх перевезеннях найчастіше використовується автомобільний транспорт. Вантаж перевозиться перевізником від місця відправлення до місця призначення. Таким чином забезпечуються, наприклад, магазини, оптовики і склади.

Автомобільний транспорт прекрасно працює у великих містах – тип транспортного засобу легко адаптується до умов – в цьому і полягає гнучкість автомобільного транспорту. У великих агломераціях частіше використовуються невеликі засоби доставки через наявні там обмеження.

Транспортування вантажу

Існує кілька видів транспорту:

  • дорожній транспорт;
  • залізничний;
  • водяний;
  • повітряний;
  • трубопровідний.

Що впливає на якість перевезення вантажу?

Транспортування вантажів — це важлива частина логістики, що вимагає організації та врахування різних факторів:

  • Вибір транспортного засобу. Залежить від типу вантажу. Наприклад, для перевезення великогабаритних вантажів можуть використовуватися вантажівки або спеціальні контейнери, а для перевезення крихких товарів - спеціалізовані транспортні засоби з системами амортизації.
  • Упаковка вантажу. Вантаж повинен бути упакований таким чином, щоб мінімізувати ризик пошкодження під час перевезення. Різні матеріали упаковки (бульбашкова плівка, картон, дерев'яні ящики) можуть використовуватися в залежності від характеристик вантажу.
  • Маршрут і умови перевезення. Необхідно враховувати оптимальний маршрут і умови перевезення. Наприклад, для вантажів, що вимагають особливих умов зберігання (медичні препарати), може знадобитися спеціальний транспорт з контрольованою температурою.
  • Логістичне планування: організація часу доставки, вибір оптимального способу перевезення і облік всіх необхідних дозволів і документів є ключовими моментами в логістичному плануванні для транспортування вантажів.