xKKGs0sr07xxyB-bVy5590Ab7c7zfJQ59S0spoQJtnYm46Xd1qcwvZA7DHNJXJlob01By45O7Ke206Pi23eYCkdMvFUCX0412s-8GsNPrObyxkCJa17EKeQAANVrXxHa5QyTkFM4H8tfcuucWjagObY

Чи могли б ви уявити сучасне життя без Apple, Google та Samsung Pay? Без миттєвих переказів і сплати рахунків з дому? Переважна більшість скаже «ні», а отже питання створення та використання карток залишається актуальним. Водночас вибір картки якогось певного, одного типу — справа зовсім інша, адже сьогодні банки пропонують кілька різних їх видів. Розбираємо типи платіжних карток в цьому матеріалі.

Дебетові

Дебетові (або ж зарплатні) картки — це рахунки, переважно призначені для приймання платежів та/або заробітної плати, а також для безготівкових розрахунків. Як правило, комісія за зняття готівки з дебетових рахунків не стягується, адже основна їх мета — надання доступу власникам картки до коштів, що надійшли на рахунок, в тому числі й до готівки. Картка передбачає використання лише власних грошових засобів держателя. Підійде для:

  • Періодичного зняття готівки;
  • Отримання та використання заробітної плати;
  • Безготівкових розрахунків.

Платіжні картки на ukrsibbank.com — це дебетові, кредитні, соціальні, благодійні та інші види карток. Банк пропонує вигідні умови, низькі комісії (або навіть їх повну відсутність), зручний мобільний банкінг та доступ до різноманітних програм винагород.

Кредитні

Кредитні картки, як і зазначається в назві продукту, видаються банками як форма надання кредиту. Такі рахунки можуть мати як виключно кредитні кошти, так і кредитні та власні кошти клієнта одночасно (тоді кредит надається у вигляді кредитного ліміту). При поданні заявки установа оцінює рівень платоспроможності користувача та надає йому певну суму, яку позичальник може витрачати на власний розсуд: зняти готівку з комісією, розрахуватись за товар чи перевести певну суму на картку іншої особи. Рівень комісій залежить від умов обраного банку, однак у будь-якому випадку тут застосовується комісія за зняття кредитних коштів. Підійде для:

  • Отримання кредиту;
  • Придбання товару/послуги за кредитні кошти;
  • Безготівкових розрахунків (кредитними або власними коштами).

Соціальні

BjgEphZWSxe2LMm9RATuqcdkN-I4GBh3EoN-KwAzt9pSfFqiWZNfLvLCVwvHN1zxbA6W8YIMSWRTD16CgkXMUimKo5o_BQThKM5DAgjVwC0UDzdlQ5PbPZEjBaxD56yCSYXZEGHg2uIdpjkT6J0O9IY

Окремий вид платіжних карток для отримання соціальних виплат (пенсії, допомоги від держави, виплати на дитину тощо). До соціальних карток відносяться також картки програм єПідтримка та єВідновлення. Головна особливість — безкоштовне оформлення та обслуговування, а також мінімальні або нульові комісії. Картку можна оформити як за власним бажанням, так і на вимогу держави (наприклад, отримати кошти на ремонт пошкодженого в результаті війни житла можна виключно на картку єВідновлення). Підійде для:

  • Отримання пенсій, стипендій, інших соцвиплат;
  • Розрахунків та переказів;
  • Зняття готівки.

Крім перерахованих вище видів карток, розрізняють також преміумкартки з платним обслуговуванням та додатковими привілеями, картки для дітей з контрольованими батьками лімітами та витратами, віртуальні картки без фізичного носія, а також благодійні рахунки, частина коштів з яких періодично переказується на благодійність.