Стяжка підлоги необхідна для того, щоб розрівняти поверхню перед укладанням декоративно-оздоблювальних матеріалів – підлогового покриття. Чорнова підлога наноситься безпосередньо на плити перекриття чи іншу основу, вирівнює нахил, заповнює дрібні тріщини, нерівності тощо. Крім того, деякі суміші для стяжки забезпечують звукоізоляцію, тепло- та вологоізоляцію, захищаючи декоративне покриття для підлоги.

Які є види сумішей для стяжки?

Суміші за стяжки підлоги поділяють на види за двома критеріями: основний в’яжучий компонент і сфера використання. За основним компонентом є такі різновиди:

  • Цементні – недорогі, вологостійкі. У якості основного компоненту використовують цемент марки М500 і вище. Також до складу входить наповнювач дрібної фракції, модифікатори для покращення експлуатаційних характеристик: стійкості до розтріскування, великих навантажень тощо.
  • Гіпсові відрізняються швидким висиханням, але невисокими показниками вологостійкості, тому застосовуються виключно у приміщеннях з низькими та помірними показниками вологості. До складу входить гіпс, наповнювач дрібної фракції, фіброволокно для армування і покращення якісних властивостей.
  • Суміші для сухого вирівнювання складаються із гранульованого пінополістиролу, керамзитового піску. Їх непотрібно готувати перед нанесенням, однак застосовують тільки з гіпсоволоконними або магнезитовими плитами, фанерою, OSB-плитами. Відрізняються значним відбропоглинанням, високими показниками ізоляції тепла та звуку.

За сферою використання стяжка для підлоги є:

  • Стартова або грубого вирівнювання. Товщина шару складає 4-8 см. До складу суміші для стартової стяжки підлоги входять: керамзитовий щебінь, пісок, гранітна крихта, інші домішки великої фракції. За умови монтажу керамічної плитки чи керамограніту інші види стяжок можна не використовувати, адже дрібні нерівності згладяться клеєм для плитки. А от під більш примхливі підлогові покриття (лінолеум, ламінат, вініл) потрібно наносити ще й фінішну стяжку, яка згладжуватиме перепади та недоліки.
  • Фінішна стяжка  для підлоги укладається шаром 0,5-3 см. Ключовими складниками суміші є наповнювачі дрібної фракції та пластифікатори, модифікатори для покращення якісних характеристик.
  • Стяжка для теплої підлоги (опалювальних підлогових систем) відрізняється від інших типів тим, що має у складі модифікатори, які забезпечують стійкість до перепадів температури внаслідок нагрівання-остигання системи опалення.
  • Самовирівнююча наливна стяжка використовується на поверхнях із невеликими перепадами та незначними недоліками. Така суміш має рідку консистенцію, тому вільно розтікається, заповнює та згладжує недоліки. Однак шар наливної стяжки складає близько 5 мм.

Параметри вибору суміші для стяжки підлоги

  • Тип та особливості чорнової поверхні: величина перепадів, нерівності, дефекти визначають, який вид стяжки підійде для їхнього усунення: для невеликих недоліків підійде самовирівнювальна наливна суміш, якщо перепади та дефекти більші – їх може перекрити фінішна стяжка. Якщо ж дефекти досить значні – потрібна стартова.
  • Вид підлогового покритя: під плитку (монтаж на клей) достатньо стартової стяжки підлоги, а під ламінат, лінолеум – треба старті фініш.
  • В’яжучий компонент: за цим параметром обирають, виходячи з того, які умови в приміщенні.

Піртнер публікації магазин Вікібуд