Зручні та міцні доріжки, охайні газони, доглянуті деревця, вдало підібрані аксесуари… Естетичне подвір’я – мрія кожного власника заміського будинку. Найбільш важливим етапом при облаштуванні подібної території є підбір та установка покриття. Не секрет, що лідером на ринку матеріалів для мощення вже кілька сезонів є сучасна бруківка. Вона завоювала прихильність завдяки чудовим експлуатаційним властивостям та неймовірній естетиці. Якщо ви плануєте або вже почали втілювати задум із завершеним дизайном двора в життя, але хочете зробити все якісно, тоді ця стаття стане в пригоді. 

Яка бруківка підійде для заміського будинку – враховуємо основні нюанси

Сучасна бруківка виготовлена із бетонної суміші, щебеню, очищеного піску, якісного барвника, добавок, які позитивно впливають на якість продукції. Подібне покриття сьогодні укладають практично всюди. Проте кожна територія вимагає особливого підбору бруківки. Отже, ми маємо заміський будинок. Що потрібно йому? Зараз про все розповімо! 

Яка бруківка краще за способом виготовлення?

Сучасні виробники виготовляють бруківку двома способами: вібролиття та вібропресування. Друга технологія зараз більш рентабельна, тому її розглянемо детальніше. 

Технологія вібропресування передбачає те, що заздалегідь підготовлену бетонну суміш спеціаліст укладає в прес форму, яка розміщена на поверхні з вібрацією. Одна з рухомих частин прес форми (вона теж вібрує) починає тиснути на суміш, допоки остання не буде достатньо щільною. Бруківка, зроблена з використанням вібропресування має значно кращі технічні характеристики. 

По-перше, у неї щільна структура, що забезпечує оптимальний рівень волого-, морозостійкості. По-друге, плитка міцна, витримує чимало циклів замерзання, не деформується під впливом занадто низьких або високих температур. По-третє, у бруківки доволі шорстка поверхня, тому в зимовий період не варто хвилюватися, що ноги будуть ковзати. Ну і останнє, про що слід згадати у переліку переваг – точні геометричні розміри через практично повну автоматизацію процесу. 

У заміський будинок обирайте саме вібропресовану тротуарну плитку. Звісно, вона обійдеться дещо дорожче, але й служитиме чимало – від 10 років. 

Оптимальна товщина бруківки для будинку

При виборі якісної бруківки біля будинку важливо ще правильно підібрати товщину. Естетика естетикою, але якщо купити занадто тонке покриття, а у дворі стоїть кілька автівок, то тішити воно вас буде недовго. Щоб уникнути проблем, ділимося нюансами товщини нижче. 

Для заміського будинку підійде три варіанти товщини бруківки:

  • 40-45 мм – облаштування лише пішохідних доріжок з низькою інтенсивністю руху, наприклад, доріжка в сад, до альтанки;
  • 60 мм – підійде для укладання в місцях з середньою інтенсивністю руху, скажімо, тераса;
  • 80 мм – оптимальне рішення для території, де розміщений в’їзд до гаража або, якщо він відсутній, місце стоянки автівки чи автівок. 

Ми рекомендуємо обрати в заміський будинок два види товщини тротуарної плитки – 60 мм та 80 мм. Перший варіант укладайте в зоні пішохідних доріжок, другий – на задньому дворі, у місці заїзду машини, бо там рух більш інтенсивний. 

Як підібрати розмір і форму бруківки для приватної садиби? 

Сучасний ринок пропонує чимало видів тротуарної плитки різного розміру та форми. При виборі треба враховувати специфіку подвір’я і стиль, в якому виконаний власне будинок. 

Розглянемо варіанти розмірів і форм на прикладі львівського виробника бруківки «Мій Двір». Сайт магазину пропонує 16 різних позицій дизайну бруківки біля будинку. Почнемо з варіацій розмірів. 

Габарити тротуарної плитки залежать від конкретної моделі. Скажімо, популярна бруківка «Римський камінь» має чотири варіанти розмірів: 150х220х210 мм, 150х180х170 мм, 150х140х130 мм, 150х100х90 мм. Це передбачено особливістю колекції. Таке різноманіття дозволяє експериментувати з екстер’єром, робити різні варіанти викладки, зокрема створювати малюнки. «Римський камінь» – чудовий вибір для облаштування всієї території будинку, якщо його площа невелика. Ця колекція дасть можливість візуально розширити простір. 

Інший варіант – лінійка тротуарної плитки «Квадрат 15х15». Тут з розміром все зрозуміло – 150х150 мм. Вдале рішення, якщо у вас велике подвір’я з широкими пішохідними доріжками. Ця бруківка чудово впишеться в зону довкола басейну, матиме відмінний вигляд на терасі. 

Тепер щодо форми. Вона може бути класичною (колекції «Цегла», «Стара дорога», «Торні», «Теано»). Вони здебільшого прямокутні або квадратні, проте мають нечіткий контур. Вибравши цей варіант, ви можете поекспериментувати з мощенням.  Лінійки «Гантель» і «Фалка» мають незвичну форму, що передбачає менше варіантів укладки, але вже сама по собі бруківка виглядає цікаво, ще й додає території оригінальних геометричних форм. Сьогодні власники заміських будинків частіше обирають перші варіанти, особливо якщо домівка виконана у стилі мінімалізм. Працювати з ними легше, проте вибір за вами! Експерименти – завжди чудово. 

Підбираємо найкращий колір бруківки: поради

Насамкінець хочемо розповісти про тони тротуарної плитки, адже їх чимало. Мабуть, одним із «винуватців» такої популярності бруківки серед сучасних українців є якраз широкий асортимент кольорів, який дозволяє втілити в життя навіть найсміливіші дизайнерські рішення. 

Виробник тротуарної плитки «Мій Двір» має в асортименті стандартні й оригінальні відтінки. Розглянемо дві колекції – «Бруківка львівська» і  «Торні». 

Лінійка «Бруківки львівської», яка імітує добре відоме нам старовинне гранітове покриття, доступна до замовлення у 5 стандартних кольорах (сірий, чорний, коричневий, червоний, гірчичний). Колекція «Торні» має ширший асортимент тонів. Її можна купити у 3 стандартних кольорах (чорний, білий, коричневий) та у 2 відтінках колор мікс (бісквіт, сепія). Чим особливі останні? Бруківка, зроблена у кольорі бісквіт та сепія, робить плитку ніби трохи вицвілою, потертою, але тільки візуально.  Такий відтінок виготовлений із використанням якісного барвника, тому бруківка надовго збереже первинний вигляд.

Як же обрати правильний колір тротуарної плитки? Маємо кілька порад

Порада №1. Колір тротуарної плитки під тон фасаду будинку. Це найпростіше рішення, щоб отримати цілісну картинку двору. Наприклад, у вас дім сірого кольору. Тоді й бруківку обираємо такого ж тону (можна лише трішки світлішу або темнішу). 

Порада №2. Універсальні кольори тротуарної плитки. Бежевий, стриманий жовтий, сірий, коричневий чудово вписуються в будь-який екстер’єр, навіть якщо будинок у вас яскравого кольору (жовтий чудово комбінується з коричневим). 

Порада №3. Візуально звузити простір допоможуть темні тони бруківки (чорний, темно-коричневий, графітовий тощо), а розширити – світлі (бежевий, пісочний, світло-коричневий). 

Порада №4. Контрастні кольори. Тут треба бути дуже обережним, бо якщо чорний будинок з білою бруківкою (або навпаки) виглядатимуть доречно і стильно, то фіолетовий із зеленим так собі. Червоний чи оранжевий дім можна скомбінувати з сірою тротуарною плиткою, наприклад, такою як колекція «Торні», злегка потертою. Стильно виглядає тандем двох тонів плитки, наприклад, оранжевий і зелений, сірий та білий

Порада №5. Додавання акцентних яскравих деталей. Тротуарну плитку насичених тонів краще використовувати лише в ролі додатка, бо самостійно вона погано поєднується з усіма кольорами фасаду. Крім того, дизайн буде виглядати застаріло. 

Порада №6. Використовуйте максимум 3-4 кольори. У 2023 році рекомендуємо відійти від надто яскравих акцентів, адже в тренді мінімалізм. Якщо використати більше 4 тонів, то екстер’єр буде виглядати негармонійно. До того ж скомбінувати стільки варіантів правильно – складно. 

Після прочитання цієї статті ви знаєте, як правильно обрати найкращу тротуарну плитку для вашого заміського будинку. Відвідайте сайт виробника тротуарної плитки «Мій Двір», перегляньте актуальні колекції. Кожен із запропонованих варіантів має ілюстрації, тому ви зможете візуально перевірити як кожна з обраних лінійок буде виглядати у вашому дворі. Звертайтеся! Ми радо допоможемо кожному зробити ваш екстер’єр дорогим і довершеним.