Харчовий термоконтейнер

Як показує життєвий досвід, практично будь-який термос може використовуватись і для зберігання їжі. Правда, з деякими застереженнями – в ній не повинно бути великих шматків, та й чим рідкішою буде її консистенція – тим краще. Ось тільки їсти її за допомогою звичних виделки та ложки прямо з колби не можна, та й відмивати колбу від залишків такого вмісту може бути проблематично. Тому більшість людей вважають за краще просто купити термоконтейнер, щоб не думати про ці неприємні дрібниці. Але як правильно такий харчовий термос вибрати? Спробуємо розібратися.

Основні вимоги до харчових термоконтейнерів

Зараз ми перерахуємо майже всі вимоги, яким повинен відповідати ідеальний термоконтейнер. На жаль, насправді доведеться вибирати лише кілька пунктів із перерахованого – ті, які найбільше актуальні саме для вас.

  • Достатній обсяг. Від 0,4 літра та більше. У середньому – 0,75 літра. Тут працює просте правило - чим більше міститься, тим більше втрати тепла. Те саме, що і з термосами. Хіба що через наявність широкого горла охолодження йде набагато швидше.
  • Правильна конструкція. Або окремий великий харчовий термоконтейнер, або набір з декількох, що містяться в одному корпусі. Другий варіант кращий тим, що дозволяє зберігати відразу кілька страв. А перший дешевше та довше тримає температуру.
  • Утримання температури. Хорошими показниками вважають від 5 до 8 години. Більше – тільки у моделей особливої конструкції, які й коштують значно дорожче.
  • Підвищена міцність. Тобто – сталева внутрішня колба, сталева зовнішня, нековзна підстава.
  • Можливість їсти прямо із контейнера. Забезпечується особливо міцним покриттям, якому не страшні контакти з металевими вилками та ложками. Альтернатива – перекладати вміст у тарілку або використовувати китайські дерев'яні палички.
  • Герметичність. Майже всі харчові термоконтейнери оснащуються кришкою, що закручується, яка забезпечує максимально щільне закривання. Альтернативні варіанти типу тих, що використовуються в термосах, краще не використовувати.

Харчовий термоконтейнер

Приготування їжі

Крім звичайного зберігання їжі, термоконтейнери можна використовувати і для її приготування. Щоправда, лише одним способом – «запарюванням». Тобто ви поміщаєте в ємність суху основу або напівфабрикат, заливаєте окропом, щільно закриваєте кришкою і чекаєте, поки вміст «завариться». Чекати доведеться від півгодини до години або навіть довше. Саме стільки, скільки людині в середньому потрібно на дорогу до роботи. Особливо добре дана техніка працює з різними субліматами та сухими кашами, але деякі примудряються навіть борщ таким чином готувати.

Догляд

Догляд за харчовими термоконтейнерами нічим не відрізняється від догляду за термосами. Тобто, мити їх бажано спеціалізованими засобами для чищення, використовуючи м'яку щітку або губку. Робити це потрібно після кожного використання і чим швидше – тим краще, оскільки інакше доведеться термоконтейнер замочувати. Ну і, звичайно ж, ніяких посудомийних машин і абразивних засобів для чищення.

Висновок

Сучасні термоконтейнери практично нічим не поступаються звичайним харчовим пластиковим контейнерам. Їх теж можна брати із собою в походи, вони досить міцні та місткі, можуть витримувати і нагрівання, і тривале охолодження. Хіба що вони коштують набагато дорожче, особливо якщо йдеться про вироби від такої шанованої компанії як Zojirushi. Але якщо ви хочете використати свої спорядження довгі роки, то ціна відходить на другий план.

Джерело: https://zojirushi.ua/blog/kharchoviy-termokonteyner/