Іноді вода з-під крана більше нагадує молоко, ніж джерельну воду. Це питання однаково хвилює як мешканців висоток, так і власників приватних будинків, адже брудна вода псує не тільки настрій, але й здоров'я. 

 

Чому вода стає каламутною і коли таку воду не варто вживати, спробуємо розібратися у цій статті. Також розглянемо, з якими забрудниками з водопроводу зможуть впоратися системи очистки води.  

Причини каламутності води в квартирі

Іноді у воду з-під крана потрапляє повітря, тоді дрібні бульбашки роблять її каламутною на деякий час, поки повітря не вийде. Проте якщо каламутність води зберігається або в ній з’являється осад чи неприємний запах, це означає, що у воді є сторонні домішки. 

 

  • Відкладення в трубах: з часом у трубах накопичується іржа та біоплівка. Ці відкладення можуть відшаровуватися й потрапляти у воду, роблячи її каламутною.

 

  • Пошкоджені труби: через тріщини й негерметичні з’єднання ґрунтові води чи інші забрудники потрапляють у водопровідну систему й додають воді каламутності.

 

  • Мало хлору: хлор знищує бактерії, щоб вода з-під крану була безпечною, та якщо його недостатньо, бактерії розмножуються й утворюють біоплівку, що каламутить воду.

 

  • Залізо або марганець у воді: коли мінерали окислюються у воді, вони утворюють відкладення, які роблять воду каламутною.

 

  • Органічні речовини: рослинні залишки та водорості, які потрапляють у водопровідну систему, додають воді характерної каламутності.

 

  • Ремонтні роботи: через ремонт водопровідної системи, до води потрапляють різноманітні забруднення й утворюють каламутний осад.

 

Також причиною каламутності води у  багатоквартирних будинках можуть бути паводки, які змивають в річки й водосховища мул та бруд.

 

Чому вода брудна в приватному будинку

 

Коли мова йде про приватні будинки, де водопостачання часто залежить від локальних джерел, таких як свердловини або колодязі, одним з головних забрудників може бути відстань до септиків і глибина такого джерела.

 

Проте каламутна вода в приватному будинку може бути й ще з декількох причин.

 

  • Забруднене джерело води: воду зі свердловини або колодязя можуть забруднити бактерії, віруси, паразити чи хімічні речовини з довкілля.

 

  • Пошкоджені або старі труби: іржа, біоплівка чи інші відкладення в трубах також часта причина забруднення води у власному будинку.

 

  • Забруднення ззовні: добрива, пестициди або промислові скиди можуть потрапити у водопровідну систему через пошкоджені труби або свердловину.

 

  • Недостатнє хлорування: якщо воду зі свердловини або колодязя належно не хлорують, у ній розмножуються бактерії.

Як очистити воду

 

Один з найефективніших методів очищення води — це зворотний осмос. Для цього використовують напівпроникну мембрану, що видаляє майже всі забруднювачі. 

 

Осмотичні системи Аkvantis великої потужності здатні видаляти до 99% всіх забруднювачів, включаючи бактерії та віруси. 

 

Європейські інноваційні технології багатоступеневого очищення знезаражують та пом’якшують водопровідну воду. Наприклад, прямоточні системи Akvantis очищують воду прямо з водопроводу, також до них зручно під’єднувати побутову техніку, кавоварки чи посудомийні машини.  

 

Інтегрований моніторинг якості води, самоочищення мембран й автоматичне сповіщення про потребу замінити фільтр роблять такі системи очищення води зручними для домашнього застосунку. 

 

Тож контролювати якість і безпечність водопровідної води в будинку чи квартирі цілком можливо, а з сучасними системами Akvantis — це ще простіше й комфортніше.